Каталог матеріалів

Урок №13 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Які одноклітині евкаріоти мешкають у прісних водоймах?

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №13.

Тема. Які особливості організації клітин одноклітинних евкаріотів?

Мета: ознайомити учнів із різноманіттям одноклітинних еукаріотів, що мешкають у прісних водоймах (амеби, евглени, інфузорії тощо); розкрити їхні особливості будови, способи живлення, пересування та значення в екосистемах; розвивати уявлення учнів про біологічні процеси, які відбуваються у водному середовищі; формувати навички аналізу будови клітини та її функцій, розвивати логічне мислення та спостережливість; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати:

  • визначення та основні ознаки одноклітинних еукаріотів;
  • представників одноклітинних еукаріотів, які мешкають у прісних водоймах (амеба, евглена, інфузорія) ;
  • особливості будови клітини одноклітинних еукаріотів;
  • способи пересування, живлення та розмноження одноклітинних організмів;
  • роль одноклітинних еукаріотів у природних екосистемах прісних водойм;
  • важливість збереження екосистем прісних водойм і вплив забруднення на життя мікроорганізмів.

Вміти:

  • пояснювати особливості будови та життєдіяльності одноклітинних організмів;
  • визначати функції органел у клітинах одноклітинних еукаріотів (ядро, цитоплазма, вакуолі, органели руху);
  • порівнювати способи пересування та живлення різних одноклітинних організмів;
  • оцінювати роль одноклітинних у підтримці рівноваги в екосистемах прісних водойм.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

 

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3. Порівнюємо.

Слайд 4. Цікаво знати.

Слайд 5. Цікаво знати.

Слайд 6. Робота над зображенням.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 7. Слово вчителя.

Слайд 8. Робота над схемою.

Слайд 9. Робота над схемою.

Слайд 10. Слово вчителя.

Слайд 11. Слово вчителя.

Слайд 12. Слово вчителя.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Слово вчителя.

Слайд 15. Робота над схемою.

Слайд 16. Слово вчителя.

Слайд 17. Слово вчителя.

Слайд 18. Слово вчителя.

Слайд 19. Робота над зображенням.

Слайд 20. Слово вчителя.

Слайд 21. Робота над схемою.

Слайд 22. Слово вчителя.

Слайд 23. Робота над зображенням.

Слайд 24. Робота над схемою.

Слайд 25. Робота над схемою.

Слайд 26. Цікаво знати.

Закріплення вивченого.

Слайд 27. Поміркуйте.

Слайд 28. Поміркуйте.

Слайд 29. Поміркуйте.

Слайд 30. Рефлексивна мозаїка.

Слайд 31. Домашнє завдання.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Кленовий листочок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні