Каталог матеріалів

Урок №13 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Визначення напрямків на плані. Визначення способів орієнтування на місцевості: їхні переваги та недоліки

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №13. Визначення напрямків на плані. Визначення способів орієнтування на місцевості: їхні переваги та недоліки. Побудова маршруту від власного будинку до школи в Google maps.

Мета: вивчити основні методи визначення напрямків на плані та орієнтування на місцевості, розглянути способи орієнтування, їхніх переваг і недоліків, навчання учнів побудові маршруту від власного будинку до школи за допомогою сервісу Google Maps, розповісти про важливість вміння працювати з планами та картами, допомогти учням зрозуміти, як визначати напрямки, користуватися картами та мапами для орієнтування та планування маршрутів, а також розвивати їхні навички використання сучасних технологій для цього.

Очікуванні результати: учні розуміють основні поняття, пов'язаних з визначенням напрямків на плані: північ, південь, схід, захід, вказують ці напрямки на плані та зрозуміти їхнє значення, здатні орієнтуватися на місцевості за допомогою різних методів, таких як компас, зорове орієнтування, карти та GPS, знають, як застосовувати ці методи в реальних ситуаціях та розуміти їхні переваги та недоліки, учні можуть самостійно планувати маршрути, розуміти, як працювати з картами та використовувати сучасні технології для навігації в різних ситуаціях.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Актуалізація опорних знань.

Слайд5. Запам’ятай.

Слайд6. Горизонт має чотири основні сторони.

Слайд7. Скорочено їх записують так:

Слайд8. Назви основні і проміжні сторони світу.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Гілки поодинокого дерева з північного боку коротші, а з південного — довші й густіші.

Слайд11. Мох росте з північної сторони дерев, пеньків, кущів.

Слайд12. Мурашники в лісі розміщуються з південної сторони дерев.

Слайд13. Річні кільця на пеньках спиляних нещодавно дерев, які росли на відкритих місцях, ширші з південної сторони.

Слайд14. Плоди та ягоди також швидше достигають з південного боку та й трава в засуху швидше пожовтіє саме із цього боку.

Слайд15. Як визначати сторони горизонту вночі?

Слайд16. Як визначати сторони горизонту вдень?

Слайд17. За рухом Сонця небесною сферою.

Слайд18. Однак найбільш надійним засобом орієнтування є компас.

Слайд19. Ознайомся з будовою компаса.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21. Компас.

Слайд22. Робота в підручнику.

Слайд23. Азимут.

Слайд24. Словничок.

Слайд25. Орієнтування за планом місцевості.

Слайд26. Робота в підручнику.

Слайд27. Досліди.

Слайд28. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Перевір себе.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні