Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Народна казка, її яскравий національний колорит. Народне уявлення про добро і зло в казці.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 13.

Тема. Народна казка, її яскравий національний колорит. Народне уявлення про добро і зло в казці. Наскрізний гуманізм казок. “Вовк і Чапля”, “Лисиця та Рак”

Мета: ознайомити із поняттям дійова особа, народна казка, її будова, вчити визначати групу за змістом народної казки, знаходити алегорію в казках; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає народні казки у різний спосіб відповідно до мети читання; розрізняє фольклорні й авторські твори, наводить приклади; знає назви, сюжети кількох фольклорних творів, самостійно визначає жанрові ознаки казок; формулює тему та основну думку казки; використовує заголовок для оптимізації роботи з текстом; переказує зміст казки відповідно до завдання; відповідає на запитання за змістом казок; характеризує літературних персонажів, їх поведінку та вчинки, виявляючи толерантність; формулює висновки відповідно до поставленого завдання на основі аналізу казки; висловлює своє ставлення до думок інших осіб, зважаючи на неповноту або суперечливість почутої інформації; унаочнює та візуалізує зміст, використовуючи різні засоби для відтворення змісту.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Теорія літератури. Будова народної казки.

Слайд 8. Теорія літератури. Групи казок за змістом.

Слайд 9. Теорія літератури. Народна казка. Дійові особи.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Теорія літератури. Алегорія.

Слайд 12. Читання казки про тварин «Вовк і Чапля», «Лисиця та Рак». Аналіз прочитаного

Слайд 13. Аналізуємо.

Слайд 14. Міркуємо.

Закріплення вивченого

Слайд 15. Творча майстерня.

Слайд 16. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Слайд 17. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні