Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з літературного читання за О. Авраменко - Аналіз діагностувальної роботи. Народна казка, її яскравий національний колорит. Наскрізний гуманізм казок.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником за підручником «Українська література». Автор О. Авраменко» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №13. Народна казка, її яскравий національний колорит. Наскрізний гуманізм казок. Тематика народних казок. Побудова казки. Дійові особи в казках. Казки про тварин. Алегоричний зміст казок про звірів «Вовк і чапля»

Мета: ознайомити учнів із поняттям «казка», «авторська казка», «народна казка»; розповісти про яскравий національний колорит народної казки; вчити вичерпно відповідати на запитання за змістом художнього тексту; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, увагу, пам’ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд; виховувати в учнів почуття поваги, пошани до різних видів мистецтва, зокрема до книги.

Очікувані результати: учень/учениця уважно слухає народні та літературні казки, інформацію про особливості жанру казки; повідомлення про життя та творчість авторів літературних казок; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення про види народних казок, їх спільні й відмінні риси; стисло переказує зміст народних і літературних казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки народних і літературних казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно народні та літературні казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями народних і літературних казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в народних і літературних казках проблеми; знаходить у текстах народних і літературних казок теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань. Заповніть асоціативний кущ.

Слайд 6. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 7. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Прочитай і запам’ятай.

Слайд 10. Теорія літератури.

Слайд 11. Теорія літератури.

Слайд 12. Теорія літератури.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Вправа «Крісло автора».

Слайд 15-16. Відгадай загадки.

Слайд 17-18. Дай відповіді на питання.

Слайд 19. Діаграма Вена.

Слайд 20. Заповніть таблицю.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні