Каталог матеріалів

Урок №127 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із діленням з остачею

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 127. Знайомимось із діленням з остачею

Мета: формувати у явлення про ділення з остачею, удосконалювати навички додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; актуалізувати розуміння сутності ділення на вміщення; ознайомити з діленням із остачею, з термінами «неповна частка», «остача»; формувати вміння виконувати ділення з остачею на практичній основі, досліджувати величину остачі порівняно з дільником, удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач, що містять знаходження частини від числа.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-13. Усна лічба. Самостійне виконання завдання № 125. Зошит «Працюю самостійно 3», с.36ю Знайди значення виразів. Запиши результати. 

Слайд 14-15. Завдання 1.

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17-19. Завдання 2. Виконай ділення з остачею практично (за малюнками), а потім запиши та прочитай відповідні рівності.

Слайд 20. Завдання 3. Прочитай рівності. Прочитай одержані остачі в кожному стовпчику. Назви дільник. Що цікаве можна помітити? Зроби висновок щодо величини остачі порівняно з дільником.

Слайд 21. Запам'ятай!

Слайд 22. Завдання 4. Перевір, чи правильно виконано ділення з остачею.

Виправ помилки, якщо вони є.

Слайд 23. Завдання 5. Розв’яжи задачу. Постав таке запитання, щоб задача розв’язувалась чотирма діями.

Слайд 24. Рухлива вправа

Слайд 25. Завдання 1. Щоб виконати арифметичні дії додавання, віднімання, множення і ділення з числами 12 і 4; 15 і 7; 8 і 14, Оля записала відповідні вирази. Спробуй знайти їхні значення. Які з чотирьох арифметичних дій завжди можна виконати з натуральними числами, а які — ні?

Слайд 26-27. Завдання 2. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 28-29. Завдання 3. Прочитай рівності, досліди величину остачі.

Слайд 30-31. Завдання 4. Назви можливі остачі при діленні деякого числа на 6; на 8; на 5; на 2.

Слайд 32. Завдання 5. Прикинь, чи правильно виконано ділення з остачею. На яку ознаку слід звернути увагу?

Слайд 33. Завдання 6. Розв’яжи задачу арифметичним методом.

Слайд 34-36. Завдання 7. Розв’яжи рівняння.

Слайд 37. Завдання 8. Розв’яжи задачу.

Слайд 38. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 39-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні