Каталог матеріалів

Урок №126 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 126. Розв’язуємо задачі

Мета: актуалізувати уявлення про арифметичні дії множення та ділення; формувати навички множення і ділення, актуалізувати розуміння сутності арифметичних дій множення та ділення; знання правил множення з числами 0 і 1, ділення на 1, ділення рівних чисел, ділення нуля на число, неможливості ділення на нуль, розуміння взаємозв’язку множення та ділення, уміння застосовувати переставний та сполучний закони множення, формувати навички письмового додавання та віднімання трицифрових чисел; удосконалювати навички усного додавання та віднімання круглих трицифрових чисел, множення та ділення круглих чисел, формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження трьох чисел за сумою трьох та сумами двох доданків арифметичним та алгебраїчним методами, розв’язувати складені задачі на знаходження частини від числа.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Якою арифметичною дією можна замінити дію множення? Знайди значення добутків, замінивши множення додаванням.

Слайд 12. Завдання 1. Софійка вважає, що для знаходження суми однакових доданків можна застосувати прийом порозрядного додавання кількох чисел. Чи можна погодитися із Софійкою?

Слайд 13. Завдання 2. Якою арифметичною дією можна замінити дію ділення? Знайди значення часток, замінивши ділення відніманням.

Слайд 14. Завдання 3. Згадай, що означає «число а розділити на число b». Склади відповідні рівності.

Слайд 15. Завдання 4. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17. Завдання 5. З кожної рівності на множення склади дві рівності на ділення.

Слайд 18. Завдання 6. Знайди значення добутків. Значення якого добутку можна назвати без обчислень?

Слайд 19. Завдання 7. Обчисли, застосувавши сполучний закон множення.

Слайд 20-21. Завдання 8. Розв’яжи задачу арифметичним методом.

Закінчи розв’язання задачі алгебраїчним методом.

Слайд 22. Рухлива вправа

Слайд 23. Завдання 1. Марина мала знайти значення добутку чисел 23 і 4. Вона міркувала так:

Слайд 24. Завдання 1. Тарасик винайшов свій спосіб знаходження значення добутку чисел 23 і 4. На чому він ґрунтується? Оціни міркування хлопчика.

Слайд 25. Завдання 1. Тарасик винайшов свій спосіб знаходження значення добутку чисел 23 і 4. На чому він ґрунтується? Оціни міркування хлопчика.

Слайд 26. Завдання 2. Щоб знайти значення частки чисел 39 і 13, Іван міркував так. Оціни та прокоментуй міркування хлопчика.

Слайд 27. Завдання 3. Наталка в ході ділення міркувала так. Оціни правильність міркувань дівчинки.

Слайд 28. Завдання 4. Згадай властивості множення з числами 0 і 1. Згадай властивості ділення з числами 0 і 1. Згадай властивості ділення рівних чисел. Знайди значення виразів.

Слайд 29. Завдання 4. Згадай властивості множення з числами 0 і 1. Згадай властивості ділення з числами 0 і 1. Згадай властивості ділення рівних чисел. Знайди значення виразів.

Слайд 30. Завдання 5. Розв’яжи задачу арифметичним і алгебраїчним методами. Скористайтеся підказками.

Слайд 31. Завдання 8. Розв’яжи задачу арифметичним методом. Закінчи розв’язання задачі алгебраїчним методом.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні