Каталог матеріалів

Урок №126 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Розв’язуємо складені задачі на знаходження різниці

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 126

Тема. Розв'язуємо складені задачі на знаходження різниці

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, навички табличного множення та ділення, актуалізувати розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків, знання опорних схем простих задач, уміння розв’язувати прості задачі на знаходження різниці та на розкриття суті ділення; дослідити залежність значення добутку від зміни одного з множників; формувати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач на знаходження різниці, які містять одну-дві прості задачі на розкриття суті ділення на рівні частини або на вміщення, порівнювати математичні вирази, знаходити невідомий компонент множення або ділення, визначати сторону квадрата за його периметром під час виконання завдання; знання табличних випадків множення та ділення з числом 3.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розв’язувати задачі, має навички табличного множення та ділення, розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків, знання опорних схем простих задач, уміння розв’язувати прості задачі на знаходження різниці та на розкриття суті ділення; залежність значення добутку від зміни одного з множників; вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач на знаходження різниці, які містять одну-дві прості задачі на розкриття суті ділення на рівні частини або на вміщення, порівнювати математичні вирази, знаходити невідомий компонент множення або ділення, визначати сторону квадрата за його периметром під час виконання завдання; має знання табличних випадків множення та ділення з числом 3.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Слайд 7. Вправа «Число дня».

Слайд 8. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-13. Усне опитування.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії. Закріплення вивченого.

Ознайомлення із характером залежності значення добутку від зміни одного з множників.

Слайд 14-16. Завдання 1. Доведи, що подані рівності істинні. Зістав рівності попарно. Як змінюється другий множник? Як змінюється значення добутку?

Первинне закріплення знань.

Слайд 17. Завдання 2. Порівняй вирази. Що цікаве можна помітити?

Закріплення розуміння сутності ділення.

Слайд 18. Завдання 3. Що означає: число а розділити на число b ? Знайди значення часток, усно доведи правильність розв'язків за схемою.

Закріплення правила знаходження невідомого множника або діленого чи дільника та формування вміння знаходити невідомий множник або ділене чи дільник.

Слайд 19. Завдання 4. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 20-23. Завдання 5. Знайди значення виразів на кілька дій.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Формування вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач на знаходження різниці, що містять просту задачу на розкриття суті ділення

Слайд 25. Завдання 6. До кожної задачі добери й доповни її короткий запис. Зістав задачі. У чому відмінність? Як вона вплине на розв'язання?

Слайд 26-28. Завдання 6. До кожної задачі вибери спосіб міркування. За одержаною схемою поясни пошук розв'язування задачі. Запиши розв'язання задачі (по діях і виразом) та відповідь.

Формування вміння порівнювати математичні вирази.

Слайд 29. 7. Порівняй вирази.

Слайд 30. Завдання 8. Накресли два відрізки завдовжки 12 см. Один із відрізків поділи точками на 3 рівні частини, а інший – на 4 рівні частини. Яка довжина однієї такої частини в кожному випадку?

Формування вміння знаходити сторону квадрата за його периметром.

Слайд 31. Завдання 9. Накресли квадрат, периметр якого становить 8 см.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні