Каталог матеріалів

Урок №125 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із задачами на рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо час руху

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 125. Знайомимось із задачами на рух двох тіл у різних напрямках: знаходимо час руху.

Мета: Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати другий спосіб розв’язування задач на знаходження відстані між тілами при одночасному русі назустріч. Змінити шукане задачі для одержання задачі на знаходження часу спільного руху при одночасному русі назустріч. Ознайомлювати зі способом розв’язування задач на знаходження часу спільного руху. Змінити напрямок руху для одержання задачі на знаходження часу при одночасному русі двох тіл у протилежних напрямках. Узагальнити план розв’язування задач на знаходження часу спільного руху при одночасному русі в різних напрямках. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження швидкості одного з тіл при одночасному русі в різних напрямках; розв’язувати задачі на знаходження відстані між тілами при одночасному русі в різних напрямках. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження часу спільного руху. Ознайомлювати із скороченою формою запису письмового ділення у випадках, коли значення частки містить нуль у середині запису. Вдосконалювати навички письмового множення та ділення; уміння знаходити значення виразів на кілька дій. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач та узагальнення способу їх розв’язування

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-8. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-13. Завдання 1. Розв'яжи задачу двома способами.

Слайд 14. Завдання 1. Щоб перевірити правильність розв’язання, учні склали обернену задачу — на знаходження часу руху тварин.

Слайд 15. Завдання 1. Досліди, як зміна напрямку руху вплине на розв’язання задачі на знаходження часу руху.

Слайд 16. Завдання 1. Ілля вважає, що не тільки зміна напрямку руху, а й зміна числових даних не вплинуть на план розв’язування задачі на знаходження часу руху двох тіл. Чи погоджуєшся ти з ним?

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-19. Завдання 2. Склади та розв’яжи задачу, обернену до поданої в завданні 1, у якій шуканим буде швидкість руху одного з тіл. Розв’яжи одержану задачу двома способами.

Слайд 20-22. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі — на знаходження відстані; на знаходження швидкості руху одного з тіл.

Слайд 23. Завдання 4. Прокоментуй розв’язання, виконані учнями.

Слайд 24-25. Завдання 5. Обчисли, спробувавши виконати скорочений запис розв’язання.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 28-29. Завдання 2. Розв’яжи задачу двома способами. Розв’яжи задачу двома способами.

Слайд 30. Завдання 2. Щоб перевірити правильність розв’язання задачі, учні склали обернену задачу — на знаходження часу руху дельфінів.

Слайд 31. Завдання 2. Досліди, як на план розв’язування задачі на знаходження часу руху вплине зміна напрямку руху; зміна числових даних. Узагальни план розв’язування задач на знаходження часу руху двох тіл.

Слайд 32-34. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі — на знаходження відстані; на знаходження швидкості руху.

Слайд 35. Завдання 4. Прокоментуй розв’язання, виконані учнями.

Слайд 36-39. Завдання 5. Виконай арифметичні дії.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41-43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні