Каталог матеріалів

Урок №123 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Розділові знаки для оформлення прямої мови.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №123. Розділові знаки для оформлення прямої мови

Мета: продовжувати знайомити учнів із поняттям «пряма мова» та «діалог»; вчити правильно розставляти розділові знаки для оформлення прямої мови; визначати, де стоять слова автора – перед чи після прямої мови; формувати навички самостійної роботи; удосконалювати пунктуаційну грамотність; розвивати логічне мислення, творчу уяву, мовленнєві навички; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Прочитайте текст. Хто бере участь у розмові? Простежте, як передано на письмі слова кожного учасника спілкування, які розділові знаки вжито.

Слайд 9. Запам’ятайте.

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Прочитайте діалог. З’ясуйте, чиї судження, твердження містять суперечливу інформацію*. У чому це виявляється? Свідомо чи випадково, на вашу думку, хлопчик про те саме говорить протилежне?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Укажіть у діалозі репліки. Чи кожну з них подано з нового рядка? Який розділовий знак указує на початок реплік? Визначте, які види речень за метою висловлювання та інтонаційним забарвленням ужито в діалозі.

Слайд 17. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Складіть і розіграйте діалог-розпитування (5–6 реплік), можливий в одній з поданих ситуацій. Пам’ятайте, що найбільш повною і самостійною є перша репліка. Наступні доповнюють одна одну.

Слайд 18. Спишіть, розставляючи пропущені розділові знаки в діалозі (діалог виділено курсивом). Визначте зачин, основну частину й кінцівку тексту. Яка його основна думка? Прочитайте вголос діалог, дотримуючися правильної інтонації.

Слайд 19. Перевірте себе.

Слайд 20. Розгляньте фото. Опишіть мовленнєву ситуацію, зображену на кожному з них.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Оберіть цукерку».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні