Каталог матеріалів

Урок №122 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Написання заперечних займенників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 122.

Тема. Написання заперечних та неозначених займенників

Мета: ознайомити правилами написання заперечних та неозначених займенників, алгоритмом морфологічного розбору займенника; розвивати навички визначення розряду займенників; розвивати письмове та усне зв’язне мовлення; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає правила написання заперечних та неозначених займенників; розбирає займенник як частину мови; письмово складає мінітвір; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль займенників у досягненні виразності мовлення.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Заповніть пропуски.

Слайди 6-8. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження. Прочитайте сполуки слів у колонках. Як наявність прийменника позначається на правописі займенників? Який із займенників указує на заперечення, а який — на невизначеність?

Слайд 11. Прочитай і запам’ятай.

Слайд 12. Порівняйте написання займенників.

Слайд 13. Перепишіть слова, знявши риску. З перших букв неозначених займенників складіть назву комахи, занесеної до Червоної книги України.

Слайд 14. Утворіть заперечні та неозначені займенники, дібравши до часток

відносні займенники з довідки. Запишіть їх.

Слайд 15. Перевір себе.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. «Лінгвістичне спостереження». Алгоритм розбору займенника як частини мови.

Слайд 20. Робота в парах. Прочитайте вірш. Випишіть із вірша займенник і розберіть як частину мови. Здійсніть взаємоперевірку мовного розбору.

Слайд 21. Творча майстерня.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні