Каталог матеріалів

Урок №120 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування вправ і задач на округлення десяткових дробів

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 120. Розв’язування вправ і задач на округлення десяткових дробів.

Мета: закріпити поняття наближеного значення числа, округлення чисел; домогтися засвоєння правил округлення десяткових дробів; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють округляти десяткові дроби та натуральні числа.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Усні приклади.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Рухлива вправа.

Слайд 8-11. Формування вмінь. Самостійна робота на закріплення.

Слайд 11-15. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 2 - 4 рівня складності № 1375, 1376, 1378, 1379.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Завдання У Галичині у 1787–1856 роках використовували міру довжини СТОПА ГАЛИЦЬКА або ЛЬВІВСЬКА, що дорівнювала 0,2977 м. Округліть це число до: 1) десятих; 2) сотих; 3) тисячних.

Слайд 18. Завдання. Яку цифру можна вписати в комірку, щоб округлення до сотих було правильне:

1) 37,57 ? ≈ 37,57; 2) 72,51 ? ≈ 72,52;

3) 16,19? 6 ≈ 16,20; 4) 3,12 ? 13 ≈ 3,12.

Слайд 19. Індивідуальна робота.

У пляшці, склянці, глечику і банці знаходяться молоко, лимонад, квас і вода. Відомо, що вода і молоко не в пляшці, посудина з лимонадом стоїть між глечиком і посудиною з квасом, у банці не лимонад і не вода. Склянка стоїть біля банки і посудини з молоком. Куди налита кожна рідина?

Слайд 20. Задачі на логіку.

Васильку в домашньому завданні потрібно було піднести деяке натуральне число до квадрата. Він, допустивши помилку, подвоїв задане число і одержав двоцифрове число, записане тими ж цифрами, що і квадрат даного, але в зворотному порядку. Знайдіть задане число?

Підсумок

Слайд 21. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 22. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні