Каталог матеріалів

Урок №119 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Ділимо багатоцифрове число на двоцифрове

 «____»__________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 119. Ділимо багатоцифрове число на двоцифрове

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках; навички письмового множення і ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Ознайомити із задачами на одночасний рух тіл назустріч на знаходження відстані між тілами на момент початку руху; змінити числові дані задачі і дослідити вплив цієї зміни на план розв’язування; змінити в умові напрямок руху для одержання задачі на одночасний рух у протилежних напрямках і дослідити вплив цієї зміни на розв’язання задачі; змінити числові дані одержаної задачі і дослідити вплив цієї зміни на її розв’язання. Узагальнити спосіб розв’язування задач на знаходження відстані при одночасному русі двох тіл назустріч та в протилежних напрямках; спосіб розв’язування задач із буквеними даними; план розв’язування задач цього типу. Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження відстані під час одночасного руху двох тіл в різних напрямках; навички письмового ділення та множення на двоцифрове число. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач і узагальнення способу їх розв’язування.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-8. Математичний диктант.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 13. Завдання 2. Виконай ділення з остачею; усно перевір результати.

Слайд 14. Завдання 3. Виконай ділення письмово з коментарем. Зістав значення часток. Що в них спільне? Від чого залежить наявність нуля в середині запису значення частки?

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 4. Знайди значення першої частки письмово з коментарем. Зістав частки. У чому відмінність? Знайди значення другої частки. Чим цікаві одержані значення часток?

Слайд 17-18. Завдання 5. Знайди значення часток; виконай перевірку.

Слайд 19. Завдання 6. Знайди значення першої частки письмово. Зістав частки. Що в них спільне? відмінне? Як залежить значення частки від зміни дільника? Знайди значення решти часток.

Слайд 20. Завдання 7. Визнач, який шлях долає тварина за одиницю часу? Зобрази відрізками на діаграмі.

Слайд 21. Завдання 8. Дай відповіді на запитання.

Слайд 22. Завдання 9. Прочитай задачу 1. Яка величина є однаковою? Запиши задачу 1 коротко у формі таблиці. Як у задачах такого типу знайти однакову величину. Розв’яжи задачу 1.

Слайд 23. Завдання 9. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв'язання задачі 2? Розв'яжи задачу 2.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 26. Завдання 2. Розбий частки на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? Знайди значення часток.

Слайд 27. Завдання 3. Знайди значення часток письмово. Зістав значення часток. Що в них спільне? Від чого залежить наявність нуля всередині запису значення частки?

Слайд 28. Завдання 4. Поясни, як Денис знайшов значення першої частки. Оксана стверджує, що, обчислюючи значення другої частки, можна міркувати аналогічно. Поясни розв’язання Оксани.

Слайд 29-30. Завдання 5. Знайди значення часток письмово з коментарем.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні