Каталог матеріалів

Урок №115 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Ділимо багатоцифрове число на двоцифрове, використовуючи письмовий прийом

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 115. Ділимо багатоцифрове число на двоцифрове, використовуючи письмовий прийом

Мета: формувати навички письмового ділення і множення. Актуалізувати спосіб укрупнення розрядних одиниць при додаванні круглих чисел та при множенні круглого числа на одноцифрове; спосіб множення круглого числа на одноцифрове на підставі заміни круглого числа добутком числа та розрядної одиниці. Удосконалювати вміння обчислювати значення виразу зі змінною. Актуалізувати спосіб міркування при письмовому діленні трицифрового числа на одноцифрове число шляхом заміни дільника найменшим круглим числом та подання круглого числа у вигляді добутку числа та розрядної одиниці з наступним послідовним діленням діленого на розрядну одиницю, а далі — й на число; спосіб перевірки пробних цифр частки. Перенести спосіб міркувань при письмовому діленні трицифрового числа на двоцифрове на випадки письмового ділення багатоцифрового числа на двоцифрове. Здійснити первинне закріплення письмового ділення багатоцифрового числа на двоцифрове. Формувати навички письмового ділення багатоцифрового числа на двоцифрове, прогнозування кількості цифр у значенні частки. Перенести спосіб міркувань із визначення та прикидки пробної цифри частки на випадки письмового ділення на трицифрове число. Зіставити способи міркувань при письмовому діленні на двоцифрове та трицифрове число. Формувати навички письмового ділення, перевірки правильності виконання дії ділення. Зіставити задачі на знаходження четвертого пропорційного і на пропорційне ділення, визначити вплив відмінності на спосіб знаходження однакової величини і на розв’язання задачі в цілому. Вдосконалювати вміння розв’язувати складені задачі, що містять знаходження дробу від числа. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 6-8. Математичний диктант.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Знайди значення першої частки з коментарем. Зістав частки. Що відмінне? Чи можна в ході обчислення значення решти часток міркувати так само? Знайди значення решти часток із коментарем.

Слайд 13-14. Завдання 2. Виконай ділення письмово. Перевір результати. Для кожного випадку зістав кількість цифр у значенні частки та кількість цифр у діленому й дільнику. Зроби висновок.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 3. Добери короткий запис до задачі. Доповни схему до кожного випадку. Розв'яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв'язання задачі 2? Розв'яжи задачу 2.

Слайд 18. Завдання 4. Знайди в інтернеті або інших джерелах інформацію про середню тривалість життя мешканців водойм: сома, окуня та щуки. Запиши навпроти відповідних стовпців діаграми назви риб.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Завдання 1. Знайди значення виразу зі змінною (p + 3800) ∙ 6, якщо p = 9000; p = 15 700; p = 38 000. Чи можна виконати обчислення іншими способами.

Слайд 21. Завдання 2. Прокоментуй розв’язання.

Слайд 22-24. Завдання 3. У кожному стовпчику визнач найвищий розряд і кількість цифр у значеннях часток . Знайди значення виразів у другому стовпчику . Зроби висновок: скільки цифр має бути в значенні частки в порівнянні з кількістю цифр у діленому та дільнику.

Слайд 25. Завдання 4. Прокоментуй, як Денис знайшов значення першої частки . Зістав подані частки . Як їх відмінність вплине на обчислення значення другої частки? Поясни, як Софійка знайшла значення другої частки.

Слайд 26-28. Завдання 5. Виконай ділення письмово. Перевір результати.

Слайд 29-30. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 31-32. Завдання 7. Розв’яжи задачі.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 37. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні