Каталог матеріалів

Урок №111 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Узагальнювальне слово в реченні з однорідними членами. Двокрапка перед однорідними членами речення

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №111. Узагальнювальне слово в реченні з однорідними членами. Двокрапка перед однорідними членами речення після узагальнювального слова

Мета: поглиби знання учнів про однорідні члени речення, навчити знаходити їх у реченні, формувати вміння ставити розділові знаки в реченні з однорідними членами; ознайомити із поняттям «узагальнювальне слово» при однорідних членах речення; удосконалювати пунктуаційну грамотність; розвивати логічне мислення, творчу уяву, мовленнєві навички; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Гра «Четверте зайве».

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Пригадайте.

Слайд 10. Прочитайте речення, у яких виділено узагальнювальні слова. Знайдіть однорідні члени речення.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Запам’ятайте.

Слайд 13. Запам’ятайте.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Знайдіть у реченнях однорідні члени та узагальнювальні слова. У яких реченнях такі слова виражено іменниками, а в якому – прислівником? Зачитайте вголос речення з відповідною інтонацією.

Слайд 18. Запам’ятайте.

Слайд 19. Чому так? Поясніть, чому в першому реченні біля виділених однорідних членів ставимо тире, у другому – двокрапку, а в третьому не ставимо ні тире, ні двокрапки.

Слайд 20. Спишіть, розставляючи пропущені розділові знаки. Обґрунтуйте вживання тире або двокрапки. Підкресліть однорідні члени речення та узагальнювальні слова відповідно до їхньої синтаксичної ролі (як члени речення).

Слайд 21. Перевірте себе.

Слайд 22. Графічна робота.

Слайд 23. Творча робота.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні