Каталог матеріалів

Урок №11 з біології для 7 класу. П. Балан, О. Козленко - Узагальнення вивченого з теми «Клітина структурно-функціональна одиниця організмів. Прокаріоти».

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку за підручником за підручником «Біологія». Автори: Павло Балан, Олександр Козленко, Людмила Остапченко, Ольга Кулініч, Людмила Юрченко для 7 класу за програмою НУШ (до підручника 2024 року випуску)

 

Урок №11.

Тема. Узагальнення вивченого з теми «Клітина структурно-функціональна одиниця організмів. Прокаріоти».

Мета: узагальнити знання учнів про клітину, як структурно-функціональну одиницю організмів; різноманітність прокаріотичних організмів та їхню роль у природі; показати, що прокаріоти є одними з найдавніших і найчисленніших організмів на Землі, які відіграють важливу роль у багатьох біогеохімічних циклах; провести дослідження змін у клітинах після їх занурення у гіпертонічний розчин; пояснити вплив температури та інших чинників на швидкість утворення йогурту; формувати вміння працювати з різними джерелами інформації; розвивати вміння узагальнювати та систематизувати знання; сприяти розвитку пізнавального інтересу до біології; виховувати бережливе ставлення до природи; формувати науковий світогляд; виховувати повагу до думки інших.

Очікувані результати:

Знати:

  • що таке «клітина» та «прокаріоти»;
  • приклади прокаріотичних організмів (бактерії, археї);
  • основні форми бактеріальних клітин;
  • про поширення прокаріотів у природі.

Вміти:

  • порівнювати будову прокаріотичної та еукаріотичної клітин;
  • класифікувати організми за типом клітинної організації;
  • аналізувати схеми та малюнки будови клітин;
  • визначати тип клітини за її будовою;
  • класифікувати прокаріотів за основними ознаками;
  • порівнювати будову прокаріотичної клітини з еукаріотичною;
  • аналізувати схеми та малюнки, що зображують прокаріотів;
  • робити висновки про значення прокаріотів у природі та житті людини.

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу. 

Закріплення вивченого.

Слайд 3. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 4. Проводжу дослідження з природи.

Слайд 5. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 6. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 7. Опрацьовую та використовую інформацію.

Слайд 8. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 9. Усвідомлюю закономірності природи.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 12. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 13. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 14. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 15. Компетентнісно орієнтоване завдання.

Слайд 16. Поміркуйте.

Слайд 17. Поміркуйте.

Слайд 18. Рефлексивна мозаїка.

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 19. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні