Каталог матеріалів

Урок №109 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо числа двома способами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 109. Додаємо і віднімаємо числа двома способами

Мета: формувати навички додавання і віднімання круглих чисел, удосконалювати навички множення та ділення круглих трицифрових чисел; закріпити прийоми додавання та віднімання чисел частинами, додавання на основі правила додавання суми до числа, віднімання на основі правила віднімання числа від суми; формувати обчислювальні навички; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, у яких однаковою є загальна величина та величина одиниці вимірювання, арифметичним методом; формувати вміння розв’язувати рівняння; удосконалювати вміння виконувати арифметичні дії з іменованими числами, вираженими в одиницях вимірювання довжини і маси, та порівнювати результати обчислень; закріпити вміння креслити прямокутник із заданими сторонами, знаходити периметр прямокутника та визначати довжину сторони квадрата за його периметром.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5.  Усний рахунок. Зошит «Працюю самостійно № 3», с.21, завдання № 65.

Слайд 6-8.  Усне опитування.

Слайд 9.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13. Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 14-15. Завдання 2. Поясни, як закінчити обчислення. Зістав прийоми обчислення. Що спільне? Що відмінне? Який ще прийом можна застосувати для обчислення значення суми і значення різниці?

Слайд 16. Завдання 3. Знайди значення виразів зручним для тебе способом.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-21. Завдання 4. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що в них спільне? Спробуй скласти подібну задачу.

Слайд 22-24. Завдання 5. Розв’яжи перше рівняння в кожній парі. Зістав пари рівнянь. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання другого рівняння пари?

Слайд 25. Завдання 6. Порівняй вирази.

Слайд 26-27. Завдання 7. Накресли прямокутник зі сторонами 8 см і 4 см. Обчисли його периметр. Накресли квадрат із таким самим периметром.

Слайд 28. Завдання 8. Розв’яжи задачу. 

Слайд 29. Рухлива вправа.

Слайд 30-31. Завдання 1. Поясни, як закінчити обчислення. Зістав прийоми обчислення. Що спільне? Що відмінне? Який ще прийом можна застосувати для обчислення значення суми і значення різниці?

Слайд 32. Завдання 2. Знайди значення виразів зручним для тебе способом.

Слайд 33-34. Завдання 3. Розв’яжи задачу. 

Слайд 35. Завдання 4. Розв’яжи задачу. 

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні