Каталог матеріалів

Урок №107 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 107. Досліджуємо задачі на знаходження четвертого пропорційного

Мета: формувати вміння розв’язувати типові задачі на знаходження четвертого пропорційного, удосконалювати навички додавання і віднімання круглих трицифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць; актуалізувати розуміння істотних ознак задач на знаходження четвертого пропорційного, уміння розв’язувати задачі, в яких однаковою є велична одиниці вимірювання; ознайомити із задачами на знаходження четвертого пропорційного, в яких однаковою є загальна величина; узагальнити математичну структуру і план розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного, в яких однаковою є загальна величина або величина одиниці вимірювання; формувати вміння виконувати множення та ділення круглих чисел способом укрупнення розрядних одиниць або послідовного множення та ділення.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усний рахунок. Зошит «Працюю самостійно № 3», с.19, завдання № 58.

Слайд 5-7.  Усне опитування.

Слайд 8.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-13. Завдання 1. Розв’яжи задачі. Визнач, як залежить вартість від зміни кількості за однакової ціни. Нехай вартість моркви і вартість буряків будуть однаковими. Як у цьому випадку залежить ціна від зміни кількості?

Слайд 14-15. Завдання 1. Зістав задачі 2 і 1. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2?

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-19. Завдання 2. Склади та розв’яжи три обернені задачі до задачі 2 у завданні 1. Як зміна шуканого вплине на розв’язання? Зістав розв’язання задач. Що в них спільне?

Слайд 20. Запам'ятай!

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-23. Завдання 1. Склади за коротким записом задачу 1 про абрикоси та персики. Якого типу ця задача? Чи правильно розв’язано задачу?

Слайд 24. Завдання 1. Припустимо, що загальна маса персиків і абрикосів однакова. Розглянь, як Тарас виконав зміни в короткому записі. Хлопчик стверджує, що задача 2 буде також задачею на знаходження четвертого пропорційного і розв’язуватиметься за подібним планом. Чи можна з ним погодитись? Перевір розв’язання.

Слайд 25-27. Завдання 1. Олена склала і розв’язала три задачі, обернені до задачі 2. Перевір роботу дівчинки. Досліди, як зміна шуканого вплинула на план розв’язування задач.

Слайд 28. Запам'ятай!

Слайд 29-30. Завдання 2. Знайди значення виразів частинами.

Слайд 31. Завдання 3. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні