Каталог матеріалів

Урок №104 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Ділимо з остачею

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 104. Множимо і ділимо іменовані числа

Мета: формувати обчислювальні навички; вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомих за двома різницями та на пропорційне ділення. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати прийом ділення з остачею трицифрового числа на одноцифрове та двоцифрове числа. Дослідити можливості перенесення способу міркування при діленні з остачею трицифрового числа на одноцифрове на випадки ділення з остачею багатоцифрового числа на одноцифрове. Здійснювати первинне закріплення способу міркувань при діленні з остачею багатоцифрового числа на одноцифрове; перевірки ділення з остачею. Формувати прийом письмового ділення з остачею багатоцифрового числа на одноцифрове. Вдосконалювати навички додавання і віднімання іменованих чисел, множення і ділення іменованих чисел на одноцифрове число без найменування, ділення іменованих чисел. Зіставити задачі на пропорційне ділення та на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є величина одиниці виміру, а шуканими — два значення загальної величини. Дослідити вплив відмінності в умовах задач на плани розв’язування. Узагальнити математичні структури та плани розв’язування задач на пропорційне ділення та на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є величина одиниці виміру, а шуканими — два значення загальної величини. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу; складені задачі, що містять знаходження частини від числа; розвивати логічне мислення учнів під час перенесення способу міркування при письмовому діленні з остачею на випадки ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 12-13. Завдання 2. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 14. Завдання 3. Знайди значення неповної частки й остачу в першому випадку. Зістав випадки ділення. Що змінюється? Як ця зміна вплине на розв’язання? Виконай ділення з остачею в решті випадків.

Слайд 15-18. Завдання 4. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-21. Завдання 5. Знайди значення виразів.

Слайд 22-24. Завдання 6. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. У чому відмінність? Як вона вплине на розв’язування задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26-27. Завдання 1. Виконай ділення з остачею. Перевір результати.

Слайд 28-29. Завдання 2. Знайди значення неповної частки й остачу в першому випадку. Зістав другий випадок ділення з першим. Що змінилося? Як ця зміна вплине на роз в’язання? Виконай ділення з остачею в решті випадків.

Слайд 30-33. Завдання 3. Виконай ділення з остачею. Перевір результати.

Слайд 34. Завдання 4. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 35-37. Завдання 5. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 38. Завдання 6. Розв’яжи задачу.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40-42. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 43. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні