Каталог матеріалів

Урок №102 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на знаходження невідомих за двома різницями

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 102. Розв’язуємо задачі на знаходження невідомих за двома різницями

Мета: Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є величина одиниці виміру, а шуканими — два значення загальної величини; спосіб зміни однакової величини — однаковим стає кількість (час) — і дослідження впливу цієї зміни спосіб розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями; спосіб зміни величин задачі та дослідження впливу цієї зміни на розв’язання; спосіб зміни числових даних задачі та дослідження впливу цієї зміни на план розв’язування задачі. Узагальнити математичну структуру та план розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є кількість (час). Закріплювати спосіб розв’язування задач на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є величина одиниці виміру або кількість (час). Формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомих за двома різницями, в яких однаковою є кількість (час). Удосконалювати вміння розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; знаходити значення виразів на кілька дій; навички письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове, дослідження впливу зміни діленого на результат; уміння замінювати складене іменоване число простим, добирати кілька розв’язків нерівності зі змінною; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-8. Математичний диктант. Запишіть розв’язання задачі виразом та знайдіть його значення. Зазначимо, що задачі 1 і 4 — із зайвими числовими даними.

Слайд 9. Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-13. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 14-16. Завдання 1. У задачі 2 зміни ситуацію: нехай у задачі описується процес руху двох тіл. Як ця зміна вплине на розв’язання? Склади ще одну задачу — за коротким записом. Зістав одержані тобою задачі. Як зміна числових даних вплине на розв’язання другої одержаної задачі? Розв’яжи її.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну

обернену задачу.

Слайд 19-21. Завдання 3. Знайди значення виразів, виконай перевірку.

Слайд 22. Завдання 4. Запиши пропущені знаки дій так, щоб отримати істинні рівності.

Слайд 23. Завдання 5. Автомобіль проїхав 40 км. Познач на малюнку цю відстань кольоровою смужкою.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-27. Завдання 1. Склади задачі за короткими записами. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 28. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Перетвори задачу на таку, щоб у її розв’язанні останніми двома діями були дії ділення.

Слайд 29. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 30. Завдання 4. Знайди значення виразів.

Слайд 31. Завдання 5. Знайди закономірність у записі виразів кожного стовпчика. Як буде змінюватися значення частки в кожному стовпчику? Перевір свою відповідь обчисленнями.

Слайд 32-33. Завдання 6. Заміни складені іменовані числа простими іменованими.

Слайд 34-36. Завдання 7. Знайди хоча б один розв’язок кожної нерівності.

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38-39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 40. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні