Каталог матеріалів

Урок №10 з географії для 6 класу за Т. Гільберт - Як легенда карти допомагає нам отримати інформацію.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Павич Н.М.

Урок №10. Як легенда карти допомагає нам отримати інформацію. Легенди загальногеографічних та тематичних карт. Географічна карта в житті людини. Командна гра-квест. «Навколосвітня подорож» за допомогою картографічних онлайн-сервісів та карт світу.

Мета: розглянути ролі та значення карт, включаючи загальногеографічні та тематичні карти, у набутті та передачі інформації, розказати учням про те, як географічні карти впливають на їхнє повсякденне життя та як їх можна використовувати для подорожей та інших практичних завдань, пояснити, що таке легенда на карті, про різницю між загальногеографічними та тематичними картами, покращити розуміння карт та їхнього значення, а також навчити їх використовувати картографічні ресурси для вирішення різних завдань та задач.

Очікуванні результати: учні розуміють, що легенда на карті служить ключем до розшифровки символів та позначень на карті, здатні самостійно користуватися легендою для отримання інформації на карті розуміють відмінності між цими двома типами карт, здатні навести приклади загальногеографічних та тематичних карт, використовують картографічні онлайн-сервіси та карт світу, інтернет-ресурси та онлайн-карти для пошуку інформації та вирішення завдань.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Прочитайте слова Мартіна Дженкінса, британського письменника.

Слайд5. Вправа «Трибуна думок»

Слайд6. Поміркуй.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. На картах є умовні позначки, які ніби слова, «розповідають» про поверхню Землі.

Слайд9. Які кольори переважають на картах?

Слайд10. Довідничок.

Слайд11. На карті низовини позначаються зеленим кольором.

Слайд12. Височини на карті позначаються жовтим і світло – коричневим кольором.

Слайд13. Лініями позначають державні кордони, річки, дороги.

Слайд14. За допомогою стрілок показують напрям вітрів, океанічних течій.

Слайд15. На тематичній карті тваринного і рослинного світу в легенду додають значки, що є умовним зображенням тварин, які мешкають на певній території .

Слайд16. Користуючись легендою плану місцевості (географічний атлас, 6 клас), виконайте завдання «Водні об’єкти на плані місцевості»:

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Довідничок

Слайд19. Поміркуймо.

Слайд20. Пофантазуй.

Слайд21. Практична робота.

Слайд22. Розгляньте картосхему маршруту подорожі венеціанського купця Марко Поло, яка відбулася ще у 13 столітті.

Слайд23. Перевір себе.

Слайд24. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Вправа «Трибуна думок»

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні