Каталог матеріалів

Урок №10 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Іван Франко «Фарбований Лис». Морально-етична проблематика твору

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 10.

Тема. Іван Франко «Фарбований Лис». Морально-етична проблематика твору

Мета: повторити поняття літературна казка, її ознаки, познайомити із мультфільмом «Лис Микита», учити порівнювати авторське та режисерське бачення твору; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає літературні казки, інформацію про особливості жанру казки; стисло переказує зміст казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в казках проблеми; знаходить у текстах казок теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку казок, рекомендованих для текстуального вивчення; характеризує емоційний стан персонажів казок, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими казками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти казок і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; передає текст казок графічно та трансформує графічну інформацію в тестову; створює за мотивами прочитаних казок письмові творчі роботи різних жанрів, власний медійний продукт (мультфільм, театральну сценку, відеоролик тощо); збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності народних казок.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6-7. Розташування в правильній послідовності.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 9-10. Міркуємо.

Слайд 11. Довідка.

Слайди 12. Перегляд мультфільму «Фарбований Лис».

Слайд 13. Обмін враженнями.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-17. Поміркуйте (за мультфільмом).

Слайд 18. Творча майстерня (с. 37-38).

Слайд 19. Робота в групах.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Питання – відповідь.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Світлофор настрою».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні