Каталог матеріалів

Урок №99 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Граматична основа речення.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №99-100. Тренувальні вправи. Речення. Граматична основа речення

Мета: закріпити знання про «речення»; удосконалити знання про основні ознаки речення; розширити знання про граматичну основу речення (підмет та присудок) та односкладні речення; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця вирізняє синтаксичні одиниці у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє синтаксичні одиниці за визначеними ознаками; використовує різноманітні синтаксичні конструкції в різних повідомленнях у спеціальних (захищених) цифрових сервісах і соцмережах; відтворює зміст почутого тексту з увагою до конкретних синтаксичних одиниць; визначає мету повідомлення простим реченням; висловлює власні почуття і враження щодо зображених у тексті людей, подій, ситуацій, ставлення до них; характеризує емоційний стан літературного персонажа, його поведінки, вчинків засобами простого й складного речень, виявляючи толерантність; перефразовує репліки в діалозі відповідно до поставленого завдання; арґументує власну оцінку прочитаного тексту (художнього тексту, медіатексту тощо) за допомогою складного речення; описує власні літературні вподобання засобами речень з однорідними членами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Вправа «Мікрофон».

Слайд 7. Розгадайте ребус та пригадайте прислів'я із цим словом. Запишіть його.

 

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Розгляньте фото Софійського собору в місті Києві. Чим вас найбільше захоплює ця пам’ятка архітектури? Складіть і запишіть три речення, використавши деякі із запропонованих словосполучень. Підкресліть граматичні основи.

Слайд 10. Поспілкуйтеся.

Слайд 11. Прочитайте речення. Доберіть до них подібні за змістом речення з одним головним членом і запишіть. Підкресліть граматичні основи.

Слайд 12. Перевірте себе.

Слайд 13. ЧОМУ ТАК? Поміркуйте, чому в першому реченні визначаємо лише один головний член, а в другому – два.

Слайд 14. Доведіть, що подані речення мають один головний член. Доберіть до цих речень синонімічні, щоб виділені слова стали підметами. Запишіть речення парами, підкресліть граматичні основи.

Слайд 15. Доведіть, що подані речення мають один головний член. Доберіть до цих речень синонімічні, щоб виділені слова стали підметами. Запишіть речення парами, підкресліть граматичні основи.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Спишіть речення, розкриваючи дужки. Обґрунтуйте написання. Підкресліть головні члени речення. Доберіть синоніми до виділеного слова. Скористайтеся за потреби словником синонімів.

Слайд 20. Перевірте себе.

Слайд 21. Виберіть з поданих дієслів-присудків ті, якими можна заповнити пропуски в реченнях. Ви можете використати кожен із присудків лише один раз. Обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 22. Перевірте себе.

Слайд 23. Попрацюйте в парах. Хтось із вас має виписати речення з одним головним членом, а хтось – із двома. Підкресліть граматичні основи. Обміняйтеся зошитами й перевірте правильність виконання.

Слайд 24. Складіть усно розповідь (казку, оповідання) про соняшник за поданими граматичними основами.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні