Каталог матеріалів

Урок №97 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із задачами на знаходження четвертого пропорційного

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 97. Знайомимось із задачами на знаходження четвертого пропорційного

Мета: формувати вміння розв’язувати типові задачі на знаходження четвертого пропорційного, актуалізувати знання груп взаємопов’язаних величин, уміння розв’язувати прості задачі із взаємопов’язаними величинами; ознайомити із задачами на знаходження четвертого пропорційного шляхом поєднання двох послідовних простих задач із взаємопов’язаними величинами; узагальнити математичну структуру і план розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного, в яких шуканою є загальна величина; формувати вміння виконувати множення та ділення круглих чисел способом укрупнення розрядних одиниць.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Усне опитування.

Слайд 7.  Усний рахунок. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 8.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-15. Завдання 2. Розв’яжи усно задачі 1 і 2. Зістав задачу 3 з двома попередніми. Що цікаве можна помітити? Запиши розв’язання задачі 3 по діях.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 3. Зістав подану задачу із задачею 3 у завданні 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання? Перевір записи учнів. Закінчи розв’язання задачі.

Слайд 19-20. Завдання 4. У задачі, поданій у завданні 3, Сашко змінив числові дані та записав їх у таблицю. Він вважає, що ця зміна жодним чином не вплине на план розв’язування задачі. Чи можна з ним погодитись? Запиши розв’язання задачі по діях.

Слайд 21-22. Завдання 5. Склади та розв’яжи дві обернені задачі до задачі, яку одержав Сашко (див. завдання 4). Як зміна шуканого вплине на розв’язання? Чи зміниться перша дія? Заповни таблиці. Перша обернена задача: 9, 63, ?, 49

Слайд 23-24. Завдання 5. Склади та розв’яжи дві обернені задачі до задачі, яку одержав Сашко (див. завдання 4). Як зміна шуканого вплине на розв’язання? Чи зміниться перша дія? Заповни таблиці. Друга обернена задача: 9, ?, 7, 49.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26-27. Завдання 1. Склади та розв’яжи задачу 1 за коротким записом.

Слайд 28-29. Завдання 1. Склади задачу 2 за коротким записом. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2, скориставшись схемою.

Слайд 30-31. Завдання 1. Аліса змінила в задачі 2 ситуацію та одержала задачу 3 про солодощі. Дівчинка записала її коротко. Досліди, як зміна ситуації вплине на розв’язання задачі 3.

Слайд 32-33. Завдання 1. Олег змінив у задачі 3 числові дані та записав одержану задачу 4 коротко. Досліди, як зміна числових даних вплине на розв’язання задачі 4. Розв’яжи задачу 4.

Слайд 34-35. Завдання 1. Склавши обернену задачу до задачі 4, Оленка отримала задачу 5 і записала її коротко. Досліди, як зміна шуканого вплине на розв’язання задачі 5.

Слайд 36-37. Завдання 2. Зістав вирази в кожному стовпчику. Чим вони відрізняються? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Знайди значення виразів, скориставшись підказками.

Слайд 38. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні