Каталог матеріалів

Урок №95 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Відкриваємо спосіб множення і ділення круглих чисел

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 95. Відкриваємо спосіб множення і ділення круглих чисел

Мета: формувати обчислювальні навички множення і ділення круглих чисел; удосконалювати навички табличного множення та ділення; актуалізувати вміння «читати» трицифрові числа, визначати розрядний склад трицифрових чисел, загальну кількість десятків, сотень, одиниць у числі, подавати трицифрові числа у вигляді суми розрядних доданків, вміння додавати й віднімати розрядні числа способом укрупнення розрядних одиниць; актуалізувати розуміння конкретного змісту множення, вміння замінювати суму однакових чисел — круглих десятків — множенням; ознайомити з множенням розрядного числа на одноцифрове; актуалізувати розуміння взаємозв’язку множення та ділення, вміння складати з рівності на множення дві рівності на ділення; ознайомити з алгоритмами множення або ділення круглого числа на одноцифрове, ділення круглого числа на кругле способом укрупнення розрядних одиниць; формувати навички додавання і віднімання круглих трицифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усна лічба. Самостійне виконання. Завдання № 30 (зошит «Працюю самостійно 3», с.10.

Слайд 5-6.  Усне опитування.

Слайд 7.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Завдання 1. Прочитай числа. Визнач розрядний склад кожного числа; загальну кількість сотень; десятків; одиниць. Подай числа у вигляді суми розрядних доданків. Назви числа в порядку зростання.

Слайд 12. Завдання 2. Прокоментуй обчислення. Що одержимо в результаті додавання або віднімання десятків? сотень? Що спільне в розв’язуваннях? Який спосіб обчислення застосовано?

Слайд 13. Завдання 3. Знайди значення суми 20 + 20 + 20 + 20 способом укрупнення розрядних одиниць. Чим цікава ця сума? Якою дією можна замінити додавання однакових доданків? Запиши відповідну рівність. Зістав перший множник і значення добутку. Що в них спільне? Чому? Як можна множити числа десятків?

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 4. Прочитай вирази, застосовуючи слова «по 2 взяти 3 рази». Знайди значення виразів по рядках, замінюючи круглі числа більшими розрядними одиницями. Запиши результати. У кожному рядку зістав вирази; зістав значення добутків. Чим вони відрізняються? Чому?

Слайд 16. Завдання 5. Згадай, що ти знаєш про взаємозв’язок множення і ділення. Перевір записи, зроблені учнями.

Слайд 17-18. Пам'ятка.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Завдання 1. Знайди значення виразів.

Слайд 21-22. Завдання 2. Прочитай числа. Визнач їх розрядний склад. Круглі числа заміни більшими лічильними одиницями.

Слайд 23-24. Завдання 3. Знайди значення виразів, використавши прийом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 25-26. Завдання 4. Перевір, чи правильно складено таблицю множення числа 9. Зістав рівності в кожному ряді попарно. Що змінюється? Як ця зміна впливає на результат? Чи допомагає значення першого виразу знайти значення другого виразу в ряді? Як можна міркувати при множенні круглого числа на одноцифрове?

Слайд 27-28. Завдання 5. Запиши таблицю множення числа 6. Зміни перший множник на 60. Як ця зміна вплине на результат? Склади відповідні рівності. Застосуй переставний закон множення і запиши відповідні рівності.

Слайд 29. Завдання 6. Згадай взаємозв’язок арифметичних дій множення і ділення. Перевір записи. Як можна міркувати при діленні круглого числа на одноцифрове? при діленні круглого числа на кругле?

Слайд 30-31. Завдання 7. Склади таблицю множення числа 50; таблицю ділення, у якій частки становлять 50; таблицю ділення на 50.

Слайд 32-33. Завдання 8. Знайди:

Слайд 34-36. Завдання 9. Розв’яжи задачу.

Слайд 37. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38-39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 40. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні