Каталог матеріалів

Урок №91 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо задачі на знаходження однакової величини за двома сумами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 91. Розв’язуємо задачі на знаходження однакової величини за двома сумами

Мета: формувати навички письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; актуалізувати прийоми ділення з остачею, в тому числі у випадку, коли ділене менше за дільник, та спосіб перевірки ділення з остачею; прийоми письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове. Перенести спосіб міркування при письмовому діленні трицифрового числа на одноцифрове на випадки письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; виконання дії письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове в матеріалізованій формі; виконання дії у формі голосного мовлення; спосіб міркування при визначенні кількості цифр у значенні частки — на випадки ділення багатоцифрового числа на одноцифрове. Формувати навички письмового ділення багатоцифрового числа на одноцифрове; вміння розв’язувати задачі на знаходження однакової величини за двома сумами, на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків. Удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій; добирати кілька розв’язків нерівності; розвивати логічне та варіативне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-12. Завдання 1. Зістав задачі. Що в них спільне? У чому полягає спосіб розв’язування таких задач? Розв’яжи задачі, користуючись опорною схемою та шаблоном схематичного рисунка.

Слайд 13-16. Завдання 2. Знайди значення виразів по діях.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Завдання 3. Розв’яжи рівняння і зроби перевірку.

Слайд 21-24. Завдання 4. Знайди значення часток і виконай перевірку.

Слайд 25. Завдання 5. Віднови розв’язання.

Слайд 26. Завдання 6. Знайди значення виразів зі змінною.

Слайд 27. Завдання 7. Розв’яжи нерівності.

Слайд 28. Завдання 8. Розв'яжи задачу.

Слайд 29. Рухлива вправа.

Слайд 30. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 31. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Дай відповіді на додаткові запитання. Скільки гривень заплатили окремо за квитки на колесо огляду та за квитки на вежу вільного падіння?

Слайд 32. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Чи можна визначити довжину першого відрізу? довжину другого відрізу?

Слайд 33-38. Завдання 4. Виконай ділення письмово. Перевір результати.

Слайд 39. Завдання 5. Порівняй вирази.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні