Каталог матеріалів

Урок №91 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розрізняю частини мови.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 91.  Розрізняю частини мови.

 

Мета: поглибити знання про частини мови, вчити розпізнавати частини мови, ставити до них запитання, розуміти їх функцію, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4-8. Гра «Відгадай, хто я». Вчитель загадує слово (іменник, прикметник, дієслово, числівник), розповідає про нього. Учні відгадують, яке слово задумав вчитель.

Слайд 9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 11-13. Вправа 1. Постав питання до поданих слів. Визнач, до якої частини мови вони належать, і запиши за зразком.

Слайд 14. Вправа 2. Прочитай текст. Придумай йому заголовок.

Слайд 15-16. Вправа 3. Об’єднай виділені слова в групи за частинами мови. Запиши їх у три колонки.

Слайд 17. Фізкультхвилинка

Слайд 18-19. Вправа 4. Чи хотілося б тобі побувати в планетарії? Чому? Напиши про це текст (3–4 речення).

Слайд 20. Вправа 5. Розглянь афішу, яка привабила друзів у Харкові. Про що можна дізнатися з неї?

Слайд 21-22. Вправа 6. Прочитай, де побували друзі.

Слайд 23-24. Вправа 7. Випиши в колонку слова, виділені в тексті про океанаріум. Утвори від них іменники, запиши в другу колонку.

Слайд 25-27. Вправа 8. Утвори від поданих прикметників іменники і дієслова. Познач корінь у кожному слові.

Слайд 28. Вправа 9. Разом з однокласниками/однокласницями допоможіть Ґаджикові розібратися, яка інформація достовірна (правдива), а яка — недостовірна.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 30. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 31-34. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні