Каталог матеріалів

Урок №88 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Перетворення мішаного числа у неправильний дріб. Розв’язування вправ та задач з мішаними числами.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 88. Перетворення мішаного числа у неправильний дріб. Розв’язування вправ та задач з мішаними числами.

Мета: закріпити поняття мішаного числа та вміння виділяти цілу частину з неправильного дробу і перетворювати мішане число у неправильний дріб; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: виділяти цілу частину з неправильного дробу і перетворювати мішане число у неправильний дріб.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Повторення вивченого.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10-23. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 2 - 4 рівня складності № 865, 869, 872, 876, 877.

Слайд 24. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25. Завдання: Карлсон спустошив 9 баночок варення за 32 хв. За скільки хвилин він спустошує 1 таку баночку?

Слайд 26. Завдання. На пошиття 15 однакових костюмів майстерня витратила 32 м тканини. Чи вистачає 2 м тканини на пошиття одного такого костюма?

Слайд 27. Індивідуальна робота.

Прямокутник зі сторонами 2 см і 6 см розрізали на два рівних між собою прямокутники. Знайдіть периметр кожного з них. Розгляньте два випадки.

Слайд 28. Задачі на логіку.

На координатному промені точка С (8003) лежить праворуч від точки

А (7х + 1), але ліворуч від точки В (9х + 5).

Знайдіть х, якщо АВ = 2n см,

 СВ = n см.

Підсумок

Слайд 29. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 30. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні