Каталог матеріалів

Урок №88 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Одержуємо трицифрові числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 88. Одержуємо трицифрові числа

Мета: формувати уявлення про числа в межах 1000; актуалізувати знання нумерації двоцифрових чисел; закріпити нову лічильну одиницю — сотню, співвідношення між лічильними одиницями, розрядами: одиницями, десятками, сотнями; формувати уявлення про розрядний склад трицифрових чисел; вчити утворювати трицифрове число з одиниць різних розрядів; закріпити розуміння позиційного принципу запису числа; формувати вміння називати трицифрові числа за їх розрядним складом, записувати трицифрові числа; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій одного і різних ступенів із дужками або без дужок; формувати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач на знаходження дробу від числа.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-5.  Усна лічба. Завдання 11. Виконай арифметичні дії.

Слайд 6-8.  Усне опитування.

Слайд 9-10.  Математичний диктант.

Слайд 11.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 12-13. Хвилинка каліграфії.

Слайд 14. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами.

1) Проілюструй кружками-­намистинками число, яке містить 1 сотню, 4 десятки, 7 одиниць. Познач це число картками.

Слайд 15. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами.

2) Познач картками число, що містить 2 сотні, 6 десятків, 3 одиниці. Проілюструй це число кружками-­намистинками.

Слайд 16. Завдання 2. Чим схожі та чим відрізняються числа в кожній парі?

Слайд 17. Завдання 3. Полічи сотнями. Полічи від 198 до 215; від 476 до 491; від 300 до 286. На скільки кожне наступне число більше за попереднє? На скільки попереднє менше від наступного?

Слайд 18. Завдання 3. Назви «сусідів» числа 599; числа 800. Як одержати попереднє число? наступне число?

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20-21. Завдання 4. Прочитай числа, записані в таблицях.

Слайд 22. Завдання 5. Назви трицифрові числа.

Слайд 23-24. Завдання 6. Прочитай числа. Визнач їх розрядний склад. Назви «сусідів» поданих чисел. Якими способами можна утворити подані числа із сусідніх?

Слайд 25. Завдання 7. Запиши в таблиці розрядів числа. Визнач розрядний склад чисел і запиши числа в таблиці.

Слайд 26. Завдання 8. Запиши числа. Прочитай ці числа.

Слайд 27. Завдання 9. Назви попереднє та наступне числа до чисел: 569, 899, 408, 846. Як утворити число з попереднього до нього числа? з наступного до нього числа? Запиши відповідні рівності.

Слайд 28. Завдання 10. З цифр 5, 6, 9 утвори можливі трицифрові числа, якщо цифри в записі числа не повторюються.

Слайд 29. Рухлива вправа.

Слайд 30. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами. Розглянь, як проілюстрували кружками-намистинками і позначили картками число 135.

Слайд 31. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами. 1) Проілюструй кружками-намистинками число, яке містить 2 сотні, 8 десятків, 4 одиниці. Познач це число картками.

Слайд 32. Завдання 1. Попрацюй із математичними матеріалами. 2) Познач картками число, що містить 4 сотні, 8 десятків, 2 одиниці. Проілюструй число кружками-намистинками.

Слайд 33. Завдання 2. Чим схожі та чим відрізняються числа в кожній парі?

Слайд 34-35. Завдання 3. Прочитай числа, записані в таблицях.

Слайд 36-37. Завдання 4. Прочитай числа. Визнач їх розрядний склад. Назви «сусідів» поданих чисел. Якими способами можна утворити подані числа із сусідніх?

Слайд 38-39. Завдання 5. Запиши числа.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні