Каталог матеріалів

Урок №88 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Написання прийменників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №88. Написання прийменників

Мета: формувати знання про написання прийменників разом, окремо та через дефіс, розвивати вміння правильно вживати прийменники в усному та писемному мовленні, удосконалювати орфографічну грамотність, збагачувати словниковий запас, працювати над виробленням навичок аналізу мовних явищ, формувати уважність до деталей у мовленні, виховувати мовну грамотність та культуру письма;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення. Знайдіть прийменники й підкресліть їх.

Яким за будовою є кожен прийменник?

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Визначте, як утворено подані прийменники.

Слайд 11. Ознайомся. Особливості написання.

Слайд 12. І. Прочитайте текст, визначте його тип і стиль мовлення.

Поясніть комунікативне призначення тексту.

Слайд 13. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 14. І. Залишіть послідовно сполучення слів у дві колонки залежно від написання прийменників: 1) разом; 2) з дефісом.

Слайд 15. Перевіряємо.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. І. Спишіть словосполучення, знімаючи риски. Підкресліть прийменники.

Слайд 18. Перевіряємо.

Слайд 19. РОЗРІЗНЯЙМО.

Слайд 20. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою групи слів. Складіть і запишіть зі словами своєї групи речення так, щоб ці слова були прийменниками. Перевірте одне в одного правильність виконання

Слайд 21. Складіть по одному реченню з кожним словом (сполученням). Поясніть, як ви розрізняєте омонімічні слова різних частин мови.

Слайд 22. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви – бібліотекар / бібліотекарка. Вам потрібно розповісти молодшим учням / ученицям про місце, де «живуть» книги. Складіть і запишіть 3-4 речення для вашої розповіді, використавши якнайбільше поданих сполучень слів із прийменниками.

Слайд 23. Спишіть сполучення з прийменниками, знімаючи риску. Правильність написання перевірте за словником.

Слайд 24. І. Поміркуйте, чи може шкільне подвір’я стати місцем для проведення ранкових зустрічей, уроків просто неба, спортивних заходів шильних свят, флешмобів, квестів, цікавих перерв. Пам'ятайте, що простір має бути комфортним і безпечним.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 25. Рефлексія «Дерево успіху».

Домашнє завдання

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні