Каталог матеріалів

Урок №87 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із лічильною одиницею - сотня

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 87. Знайомимось із лічильною одиницею - сотня

Мета: формувати уявлення про числа в межах 1000; актуалізувати знання нумерації двоцифрових чисел; ознайомити з новою лічильною одиницею — сотнею, із співвідношенням між лічильними одиницями, розрядами: одиницями, десятками, сотнями; актуалізувати знання назв розрядних чисел розряду одиниць, десятків; ознайомити з розрядними числами — сотнями; формувати вміння лічити сотнями, називати і записувати розрядні числа, формувати уявлення про значення кожної цифри в записі розрядних чисел — сотень; ознайомити з розрядним складом трицифрових чисел; формувати вміння називати трицифрові числа за їх розрядним складом, записувати трицифрові числа; вдосконалювати вміння обчислювати значення виразів на кілька дій одного і різних ступенів із дужками або без дужок, порівнювати математичні вирази; формувати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач на знаходження суми, на різницеве чи кратне порівняння двох добутків або часток та обернених до них; удосконалювати вміння знаходити дріб від числа або число за величиною його дробу.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усна лічба. Завдання 10. Виконай арифметичні дії.

Слайд 5-7.  Усне опитування.

Слайд 8-9.  Математичний диктант.

Слайд 10.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 11-12. Хвилинка каліграфії.

Слайд 13. Завдання 1. Полічи одиницями; десятками. Яку одиницю лічби утворюють 10 десятків? Попрацюй з математичними матеріалами.

Слайд 14. Завдання 2. Назви одиниці лічби від меншої до більшої. Як вони співвідносяться? Скористайся підказками.

Слайд 15. Завдання 3. Полічи сотнями. Назви числа розряду сотень.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 4. Запиши розрядні числа розряду одиниць; розряду десятків; розряду сотень. Як одержати наступне число в кожному випадку?

Слайд 18. Завдання 5. Зістав числа в кожній парі. Чим вони схожі? Чим відрізняються? Прочитай числа. Наведи приклади подібних пар чисел.

Слайд 19. Завдання 6. Прочитай пари чисел. Чим схожі числа? Чим відрізняються? Прочитай числа.

Слайд 20. Завдання 7. Назви числа, що містять:

Слайд 21-22. Завдання 8. Запиши в таблиці розрядів числа, які містять:

Слайд 23. Завдання 9. Запиши числа, що містять: … Прочитай ці числа.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Попрацюй з математичними матеріалами.

Згадай відомі тобі лічильні одиниці.

Слайд 26. Завдання 1. Прочитай числа в кожному ряді. Що спільне в рядах чисел? Чим відрізняються ряди чисел?

Слайд 27. Завдання 2. Поміркуй, як назвати розрядні числа — сотні. Що має бути спільним у назвах сотень? Що — відмінним? Полічи сотнями. Як записати розрядні числа — сотні?

Слайд 28. Завдання 3. Полічи від 55 до 62; від 155 до 162. Полічи від 80 до 94; від 280 до 294. полічи від 26 до 37; від 526 до 537. Що цікаве можна помітити?

Слайд 29. Завдання 3. Назви «сусідів» чисел: 67 і 167; 89 і 389; 40 і 640.

Слайд 30. Завдання 4. Попрацюй із математичними матеріалами. Проілюструй кружками-намистинками та познач картками з розрядними числами такі числа: 54 і 154; 89 і 389; 42 і 742. Познач картками числа 132, 218, 536, проілюструй їх кружками-намистинками.

Слайд 31. Завдання 5. Прочитай числа, проілюстровані кружками-намистинками. Поясни, як утворили числа. Визнач їх розрядний склад.

Слайд 32. Завдання 6. Прочитай числа:

Слайд 33. Завдання 7. Виконай арифметичні дії.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні