- Головна
- Початкова школа. 2 клас
- Математика
- Математика. Скворцова, С. О., Онопрієнко О. В. (зош. 4 частини) 2 клас. [2019-2023]
- №086 - Додаємо і віднімаємо числа частинами
Урок №86 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо числа частинами
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»
Урок № 86. Додаємо і віднімаємо числа частинами.
Мета: формувати обчислювальні навички додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд, актуалізувати вміння подавати число у вигляді суми зручних доданків; суми розрядних доданків; закріпити прийом додавання й віднімання чисел частинами; формувати вміння додавати та віднімати частинами двоцифрові числа з переходом через розряд, розв’язувати задачі.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
ОК (організація класу)
МНД (мотивація навчальної діяльності)
АОЗ (актуалізація опорних знань)
ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 11-12. Завдання 1. Знайди значення виразів, міркуючи за схемами. Якою сумою заміниш другий доданок? від'ємник?
Слайд 13. Завдання 2. Заміни кожне число сумою розрядних доданків.
Слайд 14. Завдання 3. Зістав вирази в кожному стовпчику. Чим вони відрізняються? Значення якого виразу обчислити легше? Виконай його обчислення частинами. Чи можна міркувати так само при обчисленні іншого виразу в стовпчику?
Слайд 15. Фізкультхвилинка.
Слайд 16-17. Завдання 4. Поясни розв'язування за першою схемою. Зістав другу суму з першою. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв'язування? Закінчи обчислення.
Слайд 18. Додавання і віднімання двоцифрових чисел.
Слайд 19-20. Завдання 5. Знайди значення виразів, замінивши другий доданок (або від'ємник) сумою розрядних доданків.
Слайд 21. Рухлива вправа.
Слайд 22. Завдання 1. Працюйте з математичними матеріалами.
Слайд 23-24. Завдання 2. Знайди значення виразів, міркуючи за схемами. Якою сумою доцільно замінити другий доданок? від'ємник?
Слайд 25. Завдання 3. Заміни число сумою розрядних доданків.
Слайд 26. Завдання 4. Зістав вирази в кожному стовпчику. Значення якого виразу обчислити легше? Обчисли частинами. Чи можна міркувати так само при обчисленні іншого виразу в стовпчику?
Слайд 27-28. Завдання 5. Поясни міркування за схемами в першому рядку. Зістав суми чисел; різниці чисел. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв'язування? Закінчи обчислення.
Слайд 29-30. Завдання 6. Виконай додавання і віднімання частинами.
Слайд 31. Домашні тренувальні вправи.
ЗВ (закріплення вивченого)
Підсумок
Рефлексія
В уроці присутні:
- План-конспект
- Фізкультхвилинка
- Мультимедійна презентація