Каталог матеріалів

Урок №83 для 2 класу інтегрованого курсу "Я досліджую світ" за Волощенко О. В. - Що може рухатися? Обертання Землі навколо Сонця. Моделювання зміни дня і ночі (лампа, глобус)

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника О. Волощенко, О. Козак, Г.Остапенко.

Урок №83. Що може рухатися? Обертання Землі навколо Сонця. Моделювання зміни дня і ночі (лампа, глобус)

Мета: ознайомити учнів з обертанням Землі навколо своєї осі як причиною зміни дня і ночі; допомогти з'ясувати послідовність подій протягом доби; актуалізувати знання про явища природи; провадити прості спостереження/ досліди, застосовуючи за потреби найпростіші матеріали та прилади, зокрема лампу, глобус; розвивати вміння аналізувати і знаходити шляхи розв'язання проблеми, що розглядається; виховувати інтерес до пізнання світу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Актуалізація опорних знань.

Слайд6. Пригадай і намалюй якомога більше об’єктів, які можуть рухатися.

Слайд7. Поміркуй.

Слайд8. Поміркуй, чи можуть рухатися зображені об’єкти. Чому? Запиши свої міркування в зошиті.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Поміркуй та дай відповідь.

Слайд12. Розглянь малюнок. Чи може вся Землі одночасно освітлюватися Сонцем?

Слайд13-14. Прочитай вірш.

Слайд15. Учителька запитала дітей про рух Землі й почула такі відповіді. Які могли бути запитання? Сформулюй їх.

Слайд16. Розкажи за малюнком, що відбувається в результаті обертання Землі навколо своєї осі.

Слайд17. Довідничок.

Слайд18. Словничок.

Слайд19. Відгадай загадку.

Слайд20. Змоделюйте за допомогою лампи та глобуса, як день і ніч змінюють одне одного.

Слайд21. Фізкультхвилинка.

Слайд22. Чому буває день і ніч?

Слайд23. Поміркуй, які твердження істинні. Хибні висловлювання перетвори на істинні.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Розглянь схеми, що ілюструють рух Землі навколо своєї осі. Яка з них правильна?

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні