Каталог матеріалів

Урок №8 для 5 класу з літературного читання за Т. Яценко - Літературні казки. Іван Франко. «Фарбований Лис». Особливості літературної казки, її відмінність від народної

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Яценко Т., Пахаренко В., Слижук О. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 8.

Тема. Літературні казки. Іван Франко. «Фарбований Лис». Особливості літературної казки, її відмінність від народної

Мета: повторити поняття народна казка, познайомити із поняттям літературна казка, її ознаки, вчити знаходити відмінності літературної та народної казок; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до рідної країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: уважно слухає літературні казки, інформацію про особливості жанру казки; стисло переказує зміст казок; унаочнює та візуалізує почуте повідомлення (самостійно або з допомогою вчителя), використовуючи різні засоби (схеми, таблиці, тощо) для відтворення змісту, структурування навчальної інформації; розрізняє ознаки казок, особливості їх побудови, елементи реального та фантастичного в них; читає виразно казки, ознайомлюється з інтерпретаціями казок у різних видах мистецтва, зокрема з екранізаціями та мультиплікаційними версіями казок (за бажанням); висловлює свої міркування про здобутий естетичний досвід; характеризує порушені в казках проблеми; знаходить у текстах казок теоретико-літературні поняття, пояснює їх сутність; формулює тему та основну думку казок, рекомендованих для текстуального вивчення; характеризує емоційний стан персонажів казок, їхню поведінку та вчинки, виявляючи толерантність висловлює в усній та/або письмовій формі власні почуття, враження, викликані вивченими казками, своє ставлення до зображених у творах людей, подій, ситуацій, явищ тощо; обирає для самостійного ознайомлення тексти казок і наводить аргументи щодо свого вибору; ефективно використовує інформаційні ресурси (бібліотеки, сайти тощо) для задоволення власних читацьких потреб і розширення кола читацьких інтересів; передає текст казок графічно та трансформує графічну інформацію в тестову; створює за мотивами прочитаних казок письмові творчі роботи різних жанрів, власний медійний продукт (мультфільм, театральну сценку, відеоролик тощо); збагачує власне мовлення окремими засобами художньої виразності народних казок.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Допишіть пропущене.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Поміркуйте.

Слайд 9. Читання казки Івана Франка «Фарбований Лис» (с. 37-38). Поміркуй.

Слайд 10. Мовна скарбничка.

Слайд 11. Поміркуй.

Слайд 12. Читання казки Івана Франка «Фарбований Лис» (с. 39). Поміркуй.

Слайд 13. Перевірка прочитаного.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Читання статті про Івана Франка (с. 43-44). Перевірка прочитаного.

Слайди 16-17. Літературознавчий словничок (с. 44).

Слайд 18. У колі мистецтв (с. 44).

Слайд 19. Поміркуй.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Питання – відповідь.

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні