Каталог матеріалів

Урок №75 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Степ

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №75. Степ.

Мета: ознайомлення з характеристиками степу:

Визначити, що таке степ, його географічне розташування та природні умови.

Охарактеризувати типові рослинні та тваринні види, які населяють степову зону.

Пояснити особливості клімату, ґрунтів та ландшафтів степу.

Аналіз важливості степу для людини:

Розглянути роль степу в економіці, зокрема в сільському господарстві, як зона для випасу худоби, землеробства та видобутку корисних копалин.

Пояснити вплив степових екосистем на навколишнє середовище та біорізноманіття.

Загрози та проблеми степових екосистем:

Обговорити основні проблеми степу, такі як ерозія ґрунтів, зменшення площі степів через землеробство та урбанізацію, зниження біорізноманіття.

Пояснити, як зміни клімату можуть вплинути на степову екосистему. Виховувати в учнів розуміння важливості збереження степових екосистем і відповідальність за природу.

Розвивати навички вирішення екологічних проблем на місцевому рівні, розуміння необхідності підтримки сталого розвитку природних ресурсів.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Знайди­ на карті природних зон України зону степу. Яким кольором вона позначена? Що ти можеш розповісти про цю зону за картою?

Слайд6. На південь від лісостепу до Чорного й Азовського морів розкинулися безлісі простори — степова зона, що займає трохи менше половини території країни.

Слайд7. Клімат лісостепової зони.

Слайд8. Водойми.

Слайд9. Знайди на карті озера, які знаходяться в степовій зоні.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Найбільше в Україні прісне озеро Ялпуг.

Слайд12. У зоні степу є значні поклади кам’яного вугілля, залізних і марганцевих руд та нерудних корисних копалин (сіль, глина, вапняк).

Слайд13. Степ славиться найродючішим ґрунтом — чорноземом.

Слайд14. Слово вчителя.

Слайд15. Тут багато росте злаків, таких як ковили, типчаків, тонконога, костриці, житняку.

Слайд16. Улітку в степу з’являються полин, деревій, конюшина.

Слайд17-18. Деякі рослини степу занесені до Червоної книги.

Слайд19. Фізкультхвилинка.

Слайд20. Слово вчителя.

Слайд21. Гризуни: бабаки, ховрахи, хом’яки, миші, тушканчики.

Слайд22. Риють нори лисиці, тхори, борсуки.  

Слайд23. Плазуни:  гадюка степова, черепаха степова, ящірка прудка.

Слайд24. Рідкісні степові птахи — дрофа, стрепет.

Слайд25. Птахи: жайворонок степовий, перепілка, журавель степовий.

Слайд26. Продовж речення.

Слайд27. Яка зі зображених рослин не росте в степу?

Слайд28. Яка зі зображених тварин зайва?

Слайд29. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні