Каталог матеріалів

Урок №74 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Творення прислівників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №74. Творення прислівників

Мета: ознайомити учнів із поняттям прислівника як частини мови, навчити визначати прислівники у тексті та визначати їхню синтаксичну роль, розглянути способи творення прислівників, формувати вміння застосовувати знання про прислівники під час складання речень і текстів, поглиблювати мовленнєві компетентності шляхом використання прислівників для збагачення мовлення, формувати культуру мовлення, привчати до точності й доречності висловлювань;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументовано висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть текст, добираючи з дужок найдоцільніші, на ваш погляд, прислівники. Напишіть продовження тексту (3-5 речень), використавши кілька прислівників.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. А. Поясніть, що означає кожен поданий прислівник.

Слайд 10. Ознайомся. Творення.

Слайд 11. І. Прочитайте прислівники, правильно їх наголошуючи. Поясніть,

як утворено кожен із них.

Слайд 12. I. Прочитайте вірш. Визначте, від яких прикметників утворено виділені прислівники. Запишіть за зразком.

Слайд 13. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Спишіть, утворюючи прислівники від поданих у дужках слів. Підкресліть прислівники як члени речення.

Слайд 16. Перевіряємо.

Слайд 17. І. Спишіть речення, замінюючи вжиті в них прислівники на протилежні за значенням.

Слайд 18. Перевіряємо.

Слайд 19. І. Прочитайте речення. Знайдіть у кожному з них прислівник.

Спишіть, замінюючи прислівники синонімами. За потреби скористайтеся поданими прислівниками.

Слайд 20. І. Розгляньте світлини. Поміркуйте, що між ними спільного. Яку одну назву ви дібрали б до обох зображень?

Слайд 21. Ознайомся. Прислівники й співзвучні слова інших частин мови.

Слайд 22. КОЛО ДУМОК.

Слайд 23. І. Прочитайте речення. Знайдіть авторські неологізми. Що автори / авторки  хотіли передати цими словами? Визначте, якими частинами мови є ці слова та як їх утворено.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Світлофор».

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні