Каталог матеріалів

Урок №72 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо прямокутник

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 72. Досліджуємо прямокутник.

Мета: формувати поняття прямокутника; актуалізувати вміння учнів розпізнавати прямі кути; ввести поняття прямокутника; вчити розпізнавати прямокутники з істотними ознаками; дослідити прямокутник щодо рівності протилежних сторін; вчити будувати прямокутник у зошиті в клітинку.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Ви вже знайомі з площинними геометричними фігурами, серед яких виокремлюються многокутники; серед многокутників можна виділити чотирикутники. Що ви знаєте про чотирикутник? Скільки в нього вершин? Скільки сторін? Скільки кутів? Але серед усього різноманіття чотирикутників особливе місце посідають чотирикутники певного виду — прямокутники. Саме у формі прямокутників наші пращури будували фортеці, культові будівлі — храми. Навіть одяг давніх греків мав прямокутну форму — тоги й хітони виготовлялися з прямокутного шматка тканини. В архітектурі застосовували особливу фігуру — «золотий прямокутник». З використанням «золотого прямокутника» побудовані храми й скульптури Стародавньої Греції, у тому числі й Парфенон; у Франції — Собор Нотар Дам де Парі (Паризької Богоматері). Отже, сьогодні ви дізнаєтесь про особливий вид чотирикутника — прямокутник!

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 15. Завдання 1. Зафарбуй у фігурах прямі кути.

Слайд 16. Завдання 2. Назви множину. За якою ознакою можна розбити

подані фігури на дві групи?

Слайд 17. Завдання 3. Які многокутники зображено? Відшукай серед них прямокутники. Назви їх. Відшукай довкола себе предмети, що мають прямокутну форму.

Слайд 18. Завдання 4. Зафарбуй прямокутники.

Слайд 19. Фізкультхвилинка.

Слайд 20. Завдання 5. Досліди прямокутник. Для цього візьми аркуш прямокутної форми. Зігни його навпіл і порівняй довжини протилежних сторін. Який висновок можна зробити?

Слайд 21. Завдання 4. Зафарбуй у многокутниках прямі кути.

Слайд 22. Завдання 6. Виміряй довжини сторін прямокутників.

Слайд 23. Завдання 7. Побудуй прямокутник АВСD зі сторонами 4 см і 6 см; прямокутник ОРКМ зі сторонами 5 см і 3 см.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні