Каталог матеріалів

Урок №72 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 72. Додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа

Мета: формувати обчислювальні навички. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків, залежності значення різниці — від зміни від’ємника; прийом округлення при додаванні і відніманні; застосування прийому округлення до випадків додавання і віднімання чисел, близьких до розрядних одиниць (99, 999, 9999тощо). Формувати навички додавання та віднімання багатоцифрових чисел (за потреби — застосування прийомів раціональних обчислень); письмового додавання. Дослідити закономірності у доданках (у першій сумі першого стовпчика сума одиниць дорівнює 10, у другій — сума одиниць і сума десятків становить 10; у другому стовпчику в першому виразі сума одиниць, сума десятків, сума сотень дорівнює 10; в другому виразі — сума одиниць, сума десятків, сума сотень, сума тисяч дорівнює 10), конструювати суми двох доданків, в яких простежується зазначена закономірність. Формувати навички письмового додавання та віднімання багатоцифрових чисел; перевірки одержаних результатів. Закріплювати письмові прийоми додавання і віднімання іменованих чисел. Формувати вміння обчислювати значення виразу зі змінною, що передбачає письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час «відкриття» раціонального способу додавання та віднімання чисел 99, 999, 9999; під час визначення закономірності та конструювання сум, що мають таку саму закономірність.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Завдання 1. Розглянь кожну пару виразів. Який результат обчислити легше? Знайди його значення. Скористайся залежністю значення суми від зміни одного з доданків; залежністю значення різниці від зміни від’ємника та знайди значення іншого виразу в парі.

Слайд 12-13. Завдання 2. Знайди значення сум і різниць.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Завдання 2. Знайди значення сум і різниць.

Слайд 16. Завдання 3. Знайди значення виразів зі змінною. Що цікаве можна помітити? Поміркуй, чи можна спростити обчислення. 

Слайд 17. Завдання 4. На які запитання можна відповісти за поданим текстом?

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 20-21. Завдання 2. Знайди значення виразів, використавши прийом округлення.

Слайд 22-23. Завдання 3. Обчисли, користуючись поданими вище правилами. Чи можна міркувати так само в ході додавання і віднімання інших чисел, близьких до розрядної одиниці?

Слайд 24. Завдання 4. Знайди значення сум письмово.

Слайд 25. Завдання 5. Обчисли письмово. Перевір результати.

Слайд 26. Завдання 6. Знайди значення виразів зі змінною. Чи обов’язково для цього виконувати обчислення?

Слайд 27. Завдання 7. Вибери групу числових даних із поданих і розв’яжи задачу. 1) 9557, 7236, 6372. 2) 8056, 3542, 6233. 3) 18 786, 9674, 15 060.

Слайд 28-29. Завдання 8. Виконай арифметичні дії з іменованими числами.

Слайд 30. Завдання 9. Склади та запиши відповідні вирази зі змінними.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32-34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні