Каталог матеріалів

Урок №71 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Одержуємо прямий кут

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 71. Одержуємо прямий кут.

Мета: формувати уявлення про кут, актуалізувати уявлення про кути; показати спосіб утворення прямого кута; вчити розпізнавати прямі кути, креслити прямі кути в зошиті в клітинку; розвивати образне мислення учнів.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

На попередньому уроці ми виділили істотні ознаки кута, навчилися креслити будь які кути, позначати їх буквами. На цьому знайомство із кутом не закінчилось. Сьогодні ми познайомимось із особливим кутом, який завжди був потрібний людям і для будівництва, і для землевпорядкування. Чи чули ви про видатну цивілізацію — про стародавніх єгиптян? Їхні будівлі — піраміди — ще й досі вражають своєю величністю, міцністю. І незважаючи на те що пірамідам близько двох тисяч років, вони й досі викликають багато питань щодо пристроїв для їх будівництва. Зрозуміло, що сьогодні на уроці ми не будемо торкатися цих складних питань, але розглянемо такий вид кута, без якого давні єгиптяни не змогли б здійснити свої задуми. Це прямий кут!

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Завдання 1. Накресли будь-які кути АОМ, СВК.

Слайд 12. Завдання 2. Світланка взяла великий аркуш паперу (мал.1), зігнула його навпіл (мал.2), а потім ще раз зігнула аркуш навпіл (мал.3). Далі Світланка розгорнула аркуш (мал.4). Скільки кутів утворилося? Що про них можна сказати? Отже, Світланка отримала модель прямого кута.

Слайд 13. Завдання 2. Утвори дві моделі прямого кута. – з маленького та великого аркушів паперу. Наклади ці кути один на одний. Чи збігаються вони? Ці кути рівні!

Слайд 14. Завдання 3. Кут можна позначити й однією буквою – його вершиною. За допомогою моделі прямого кута визнач прямі кути на малюнку. Назви їх. Які кути повністю помістилися всередині моделі прямого кута? Усередині яких кутів помістилася модель прямого кута.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Завдання 4. Зафарбуй у многокутниках прямі кути.

Слайд 17. Завдання 5. Досліди косинець. За допомогою моделі прямого кута знайди у ньому прямий кут. Користуючись косинцем, визнач, який кут на малюнку прямий; який – більший за прямий; який – менший від прямого.

Слайд 18. Завдання 6. Зафарбуй у різні кольори кути, утворені двома прямими, що перетинаються. Які це кути? Накресли прямий кут, використовуючи клітинки.

Слайд 19. Задання 7. Попрацюй із математичними матеріалами «Годинник». Колективна робота. Учні, розсуваючи стрілки годинника, демонструють кути. Порівнюють одержані кути за величиною: більше-менше (величина кута не залежить від довжини його сторін, а лише від їх взаємного розташування), визначають час на годиннику.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні