Каталог матеріалів

Урок №7 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - У вирі народного мистецтва

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №7. У вирі народного мистецтва

Темп; українські народні музичні інструменти (бандура, сопілка, скрипка, цимбали); знак повторення.

СММ: В. Попадюк «Буковинські народні мелодії».

СОМ: О. Лобуряк «Мелодія».

ХТД: ритмічна гра «Ритмічне сонечко»; «Ой заграйте, дударики» муз. А. Філіпенка, сл. В. Панченка – розучування.

 

Мета: формувати художні знання та уявлення учнів через пізнання музики; ознайомити з поняттям «темп»; з народними інструментами України. Розвивати почуттєву сферу учнів, розуміння швидкості виконання; фантазію, навички колективного співу. Виховувати інтерес і ціннісне ставлення до різнотемпової музики.

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема «Ой заграйте, дударики» муз. А. Філіпенка, сл. В. Панченка) у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); створює елементарний ритмічний супровід до пісні; імпровізує голосом (музичні, мовленнєві інтонації), на музичних інструментах; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (звучання оркестру), характеризує мелодію; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи), бере участь у колективному виконанні творчого задуму; дотримується правил творчої співпраці; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Пригадайте

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5. Слово вчителя

Слайд6. Запам’ятайте!

Слайд7-8. Слово вчителя

Слайд9. Рухлива вправа

Слайд10. Слово вчителя

Слайд11. Послухайте: В. Попадюк. Буковинські народні мелодії.

Слайд12. Дайте відповіді на запитання.

Слайд13. Відгадайте загадки та впізнайте інструменти, на яких виконували твір.

Слайд14. Послухайте: український народний інструмент – скрипка.

Слайд15. Відгадайте загадки та впізнайте інструменти, на яких виконували твір.

Слайд16. Послухайте: український народний інструмент – сопілка.

Слайд17. Відгадайте загадки та впізнайте інструменти, на яких виконували твір.

Слайд18. Послухайте: український народний інструмент – бандура.

Слайд19. Відгадайте загадки та впізнайте інструменти, на яких виконували твір.

Слайд20. Послухайте: український народний інструмент – цимбали.

Слайд21. Придумайте танцювальні рухи і виконайте їх під музику.

Слайд22. Запам’ятайте.

Слайд23. Гра «Ритмічне сонечко»

Слайд24. Фізкультхвилинка.

Слайд25. Послухайте пісню «Ой заграйте, дударики» муз. А. Філіпенка, сл. В. Панченка

Слайд26. Розучуємо текст пісні «Ой заграйте, дударики»

Слайд27. Виконання пісні «Ой заграйте, дударики»

Слайд28. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Поміркуйте.

Слайд30. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Слайд31. Рефлексія. “Плюс – мінус – цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні