Каталог матеріалів

Урок №7 для 5 класу з літературного читання за В. Заболотним - Народні перекази про звичаї та традиції запорозьких козаків, про лицарство та відвагу захисників рідного краю

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Заболотний В., Заболотний О., Слоньовська О., Ярмульська І. (2022)» для 5 класу за програмою НУШ.

Урок № 7.

Тема. Народні перекази про звичаї та традиції запорозьких козаків, про лицарство та відвагу захисників рідного краю “Прийом у запорожці”, “Про запорожців”, “Як Сірко переміг татар”

Мета: ознайомити із поняттям переказ, вчити відрізняти перекази від легенд; розвивати навички читання, письма, монологічного та діалогічного мовлення, аргументування власної думки; виховувати повагу до однокласників, до інакшої думки, до історії рідної країни, до видатних українців.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: читає народні перекази у різний спосіб відповідно до мети читання; співвідносить зміст переказу з історичним і культурним контекстом; переказує зміст твору відповідно до завдання, визначає тему переказу; поєднує інформацію, подану в різні способи (словесну, графічну, числову тощо) у межах одного або кількох текстів; унаочнює та візуалізує зміст, використовуючи різні засоби для відтворення змісту.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 6. Повторення вивченого.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 7-8. Перевірка прочитаного. Аналіз.

Слайди 9-10. Робота з підручником. Теорія літератури.

Слайд 11. Читання переказу. Перевірка прочитаного.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Читання. Аналіз прочитаного.

Закріплення вивченого

Слайд 14. Підкресли головне.

Слайд 15. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Слайд 16. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні