Каталог матеріалів

Урок №7 для 5 класу з музичного мистецтва за Масол Л. М. - Мереживо східних мелодій

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Просіна»

Урок №07. Мереживо східних мелодій. Східні танці. Східні музичні інструменти

Сприймання: Р.Шуман Арабеска, Леся Дичко Українські писанки, Л. Мінкус Індуський танець із балету «Баядерка», Індійська пісня-танець «Джімі, Джімі, Джімі, ача, ача, ача» з к/ф «Танцюрист Диско» (кавер-версії).

Виконання: Японська народна пісня «Сакура».

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Прослухайте: Роберт Шуман. Арабеска (фортепіано).

Слайд6. Прослухайте: Леся Дичко. Українські писанки.

Слайд7. Слово вчителя

Слайд8. Обговоріть.

Слайд9. Створіть графічну схему форми рондо.

Слайд10. Порівняйте музику п’єс «Арабеска» та «Українські писанки», доберіть до них відповідні орнаменти.

Слайд11-12. Слово вчителя

Слайд13. Обговоріть.

Слайд14-17. Слово вчителя

Слайд18. Прослухайте: Індійська пісня-танець «Джімі, Джімі, Джімі, ача, ача, ача» з к/ф «Танцюрист-диско» (кавер-версії).

Слайд19. Прослухайте: Людвіг Мінкус. Індуський танець з балету «Баядерка».

Слайд20. Обговоріть.

Слайд21-22. Хореографічна грамота

Слайд23. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Прослухайте: Японська народна пісня «Сакура».

Слайд25. Схарактеризуйте пісню, побудовану на пентатоніці. Чи відповідає вона образу квітучої сакури?

Слайд26. Заспівайте із власним акомпанементом і пластичним супроводом. Передайте настрій пісні, уявляючи її у кольоровій гамі, що відповідає квітучій сакурі на картинах.

Слайд27-29. Мистецька скарбничка

Підсумок

Слайд30-31. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Слайд32. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд33. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд34. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

 

19.10.2023 в 22:17
Вітаю! Зверніть, будь ласка, увагу, що матеріал про східні музичні інструменти відсутній в презентації.
Адміністратор Олена
20.10.2023 в 11:36
Дякуємо за звернення. Передали розробникам.