Каталог матеріалів

Урок №67 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Площа прямокутника і квадрата. Одиниці вимірювання площі. Співвідношення між одиницями вимірювання площі.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н. А. Тарасенкова)

Урок № 67. Площа прямокутника і квадрата. Одиниці вимірювання площі. Співвідношення між одиницями вимірювання площі.

Мета: сформувати поняття про необхідність застосування різних одиниць вимірювання площі прямокутника і квадрата; навчитися обчислювати площу та встановлювати співвідношення між одиницями площі; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють обчислювати площу та встановлювати співвідношення між одиницями площі.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Математичні приклади.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-16. Основні поняття теми.

Слайд 16-17. Рухлива вправа.

Слайд 18-31. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1 - 3 рівня складності № 718, 719, 720, 722, 724, 726, 729.

Слайд 32. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 33. Завдання: Обчисліть площу квадрата, сторона якого дорівнює:

1) 18 м; 2) 25 см.

Слайд 34. Завдання. Заповніть пропуски:

1) 3 дм2 = ... см2; 2) 7 м2 = ... дм2;

3) 15 см2 = ... мм2; 4) 9 га = ... м2

Слайд 35. Індивідуальна робота.

Завдання. Площа території України — 603 700 км2, Франції —

551 995 км2, Великої Британії — 244 820 км2. Придумай задачі за цими даними. Дізнайтеся з інтернету про площі територій деяких інших країн Європи.

Слайд 36. Задачі на логіку.

Старовинна задача.
Поміщик, розраховуючи на те, що корова в 4 рази дорожча за собаку, а кінь у 4 рази дорожчий за корову взяв 200 карбованців і поїхав на базар. На ці гроші він купив собаку, 2 корови і коня. Скільки коштує кожна з тварин?

Підсумок

Слайд 37. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 39. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні