Каталог матеріалів

Урок №66 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Дієприслівники недоконаного й доконаного виду. Час дієприслівників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №66. Дієприслівники недоконаного й доконаного виду. Час дієприслівників

Мета: ознайомити учнів із категоріями виду дієприслівників (доконаного та недоконаного) та особливостями їхнього творення, розкрити зв'язок між видом дієприслівника та часом, у якому він вживається, навчити визначати вид і час дієприслівників у текстах і використовувати їх у власному мовленні, формувати навички побудови речень із дієприслівниками доконаного й недоконаного виду, а також із дієприслівниковими зворотами, заохочувати до грамотного й творчого використання дієприслівників у мовленні;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, здійснює емоційну саморегуляцію, доречно використовуючи вербальні та невербальні засоби (зокрема під час виступу перед аудиторією), характеризує взаємозв’язок між темою, мікротемами та основною думкою тексту, толерантно коментує різні погляди на обговорювану проблему, узагальнює їх, обстоює власну позицію, дотримується норм етикету, засад академічної доброчесності під час онлайн –спілкування, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Асоціативні формули на уроці.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. І. Зіставте речення. У якому з них дієприслівник означає незавершену дію, а в якому – завершену?

Слайд 9. Ознайомся.

Слайд 10. Інтерактивна вправа.

Слайд 11. Ознайомся. Творення дієприслівників.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. І. Утворіть від дієслів першої групи дієприслівники недоконаного виду, а від дієслів другої групи – доконаного виду..

Слайд 14. ІІ. Розберіть за будовою дієприслівники, утворені від виділених дієслів.

Слайд 15. І. Утворіть усно від поданих ліворуч фрагментів речень

дієприслівникові звороти.

Слайди 16-21. Пароніми.

Слайди 22-23. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні