Каталог матеріалів

Урок №63 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Множимо і ділимо круглі числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 63. Множимо і ділимо круглі числа

Мета: формувати обчислювальні навички усного множення та ділення (спосіб послідовного множення і ділення). Дидактичні задачі. Актуалізувати вміння виконувати множення та ділення круглих багатоцифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць; застосовувати правила множення та ділення на розрядну одиницю; подавати круглі багатоцифрові числа у вигляді добутку числа та розрядної одиниці; прийом послідовного множення при множенні на кругле число в межах 1000 на підставі правила множення числа на добуток. Перенести зазначений спосіб міркувань на відповідні випадки обчислень у межах багатоцифрових чисел. Актуалізувати прийом послідовного множення при діленні на кругле число в межах 1000 — на підставі правила ділення числа на добуток. Перенести зазначений спосіб міркувань на відповідні випадки обчислень в межах багатоцифрових чисел. Формувати навички множення та ділення на круглі числа в межах багатоцифрових чисел способом послідовного множення та ділення. Зіставити задачі на спільну роботу, в яких продуктивність спільної праці знаходять арифметичною дією додавання, із задачами, в яких продуктивність спільної праці знаходять арифметичною дією віднімання. Вдосконалювати навички письмового ділення на двоцифрове число; множення й ділення круглих чисел; додавання і віднімання круглих багатоцифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць; вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів при перенесенні способу послідовного множення та ділення на випадки обчислень із багатоцифровими числами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Знайди значення виразів, користуючись правилом множення і ділення на розрядну одиницю. Запиши результати.

Слайд 11. Завдання 2. Заміни круглі числа добутком числа та розрядної одиниці.

Слайд 12. Завдання 3. Згадай, як виконати послідовне множення. У кожному стовпчику знайди значення першого добутку. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення добутків решти виразів у стовпчику? Знайди їх значення.

Слайд 13. Завдання 4. Згадай, як виконати послідовне ділення. У кожному стовпчику знайди значення першої частки. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення часток решти виразів у стовпчику? Знайди їхні значення.

Слайд 14-15. Завдання 5. Знайди значення виразів, скориставшись підказками.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Зістав задачі 1 і 2. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 19-20. Завдання 7. Виконай ділення письмово. Перевір одержані результати.

Слайд 21-22. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 23. Завдання 9. Порівняй вирази.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25. Завдання 1. Знайди значення виразів.

Слайд 26. Завдання 2. Заміни кожне число добутком числа та розрядної одиниці.

Слайд 27. Завдання 3. Знайди значення добутків у першому рядку способом послідовного множення. Чи можна міркувати так само в решті випадків?

Слайд 28. Завдання 4. Знайди значення часток у першому рядку способом послідовного ділення. Чи можна міркувати так само в решті випадків?

Слайд 29. Завдання 5. Знайди значення виразів, скориставшись підказками.

Слайд 30. Завдання 5. Знайди значення виразів, скориставшись підказками.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 364 Завдання для домашньої роботи.

ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ

1. Операційна система:

  • Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
  • macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
  • iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).

2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.

3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:

4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».

5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:

  • Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
  • Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
  • Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
  • Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
  • Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).

6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні