Каталог матеріалів

Урок №63 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо числа з переходом через розряд

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 63. Додаємо і віднімаємо числа з переходом через розряд.

Мета: формувати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі, актуалізувати правило додавання числа до суми, правило віднімання числа від суми; формувати вміння додавати одноцифрове число до двоцифрового з переходом через розряд, віднімати одноцифрове число від двоцифрового з переходом через розряд, вміння розв’язувати задачі різними способами та записувати розв’язання задачі виразом; складати обернені задачі до складеної; закріпити уявлення про трикутник, чотирикутник.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Сьогодні ми продовжуємо опрацьовувати випадки додавання і віднімання чисел із переходом через розряд, з якими познайомились на попередньому уроці. Наша мета — навчитися обчислювати швидко і правильно. Також сьогодні на уроці ми продовжуємо вчитися розв’язувати задачі різними способами, оскільки задачі, які ставить перед людиною життя, передбачають не одне єдине правильне розв’язання... Із розмаїття способів розв’язування людина може відшукати найкращий спосіб. Отже, сьогоднішній урок — це ще одна сходинка до успішного дорослого життя!

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 12-13. Завдання 1. Обчисли за схемами, прокоментуй розв'язування.

Слайд 14-15. Завдання 2. Поясни, як міркували учні, розв'язуючи задачі.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-19. Завдання 3. Розв'яжи задачу усно. Щоб перевірити правильність розв'язку Задачі, Катруся і Тарасик склали обернені задачі. За схемами визнач, які саме задачі склали учні.

Слайд 19-21. Завдання 4. Віднови істинні рівності.

Слайд 22. Завдання 5. Встав пропущені цифри, щоб утворилися істинні рівності.

Слайд 23. Завдання 6. Скільки на кожному кресленні трикутників? Скільки чотирикутників?

Слайд 24. Рухлива вправа.

Слайд 25-26. Завдання 1. Виконай обчислення за схемами, поясни розв'язування.

Слайд 27-28. Завдання 3. До кожної схеми добери вираз. Чи матимуть пари виразів рівні значення? Чому? Розв'яжи задачі.

Слайд 29. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні