Каталог матеріалів

Урок №62 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо числа з переходом через розряд.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 62. Додаємо і віднімаємо числа з переходом через розряд.

Мета: формувати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі, актуалізувати знання правила додавання числа до суми, віднімання числа від суми, вміння додавати одноцифрове число до двоцифрового у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10, віднімати одноцифрове число від круглого числа; перенести відомий спосіб міркування на підставі правила додавання числа до суми на випадки додавання одноцифрового числа до двоцифрового з переходом через розряд; перенести відомий спосіб міркування на підставі правила віднімання числа від суми на випадки віднімання одноцифрового числа від двоцифрового з переходом через розряд; формувати вміння виконувати обчислення, розв’язувати задачі.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Сьогодні ви маєте можливість відчути себе справжніми винахідниками, тому що матимете нагоду «винайти» спосіб міркування в нових випадках обчислення. Але для цього необхідно сумлінно попрацювати, повторивши ті знання та вміння, які допоможуть вам зробити відкриття. Отже, до роботи!

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. Усна лічба. Завдання 1. Знайди усно значення виразів.

Слайд 10. Завдання 2. Попрацюй із математичними матеріалами.

Слайд 11-13. Завдання 3. Визнач, що змінюється в кожній сумі. Як ця зміна впливає на результат? Знайди значення сум за схемами.

Слайд 14. Завдання 4. Знайди значення виразів за схемами. Прокоментуй свої дії.

Слайд 15. Завдання 5. Заміни число сумою, де другий доданок – 1 десяток і одиниці числа.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 6. Заміни число сумою зручних доданків, де перший доданок – десятки числа, але на 1 десяток менше.

Слайд 18. Завдання 7. Знайди значення першого виразу за схемою з коментарем. Визнач, чим відрізняється зменшуване в другому виразі. Як ця відмінність вплине на розв'язування? Прокоментуй обчислення другого виразу.

Слайд 19. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового з переходом через розряд.

Слайд 20. Завдання 8. Знайди значення виразу з поясненням.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22-24. Завдання 2. Визнач, що змінюється в кожній сумі. Як ця зміна впливає на результат? Знайди значення сум за схемами.

Слайд 25. Завдання 3. Заміни число сумою, де другий доданок – 1 десяток і одиниці числа.

Слайд 26. Завдання 7. Знайди значення першого виразу за схемою з коментарем. Визнач, чим відрізняється зменшуване в другому виразі. Як ця відмінність вплине на розв'язування? Прокоментуй обчислення другого виразу.

Слайд 27-28. Завдання 5. Знайди значення виразу з поясненням.

Слайд 29. Завдання 6. Розв'яжи задачу, запиши розв'язання виразом.

Слайд 30. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні