Каталог матеріалів

Урок №60 з курсу за "Я досліджую світ" для 4 класу за Н. Будною - Природа Євразії: степи й пустелі

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №60. Природа Євразії: степи й пустелі.

Мета: ознайомити учнів із природними зонами степів і пустель у Євразії.

Розкрити особливості клімату, ґрунтів, рослинності та тваринного світу цих зон.

Пояснити взаємозв’язок природних компонентів у степах і пустелях.

З'ясувати значення степів і пустель для господарської діяльності людини.

Розвивальна мета:

Розвивати вміння аналізувати природні компоненти степів і пустель.

Формувати навички роботи з картами, кліматичними діаграмами та ілюстраціями.

Розвивати екологічне мислення через усвідомлення проблем, що виникають через надмірне використання природних ресурсів.

Виховна мета:

Виховувати шанобливе ставлення до природних багатств степів і пустель.

Формувати відповідальне ставлення до збереження біорізноманіття та раціонального використання ресурсів.

Сприяти екологічній свідомості через розуміння проблем опустелювання та деградації земель.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5-9. Пригадай природні зони Землі.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Лісостепова і степова зони.

Слайд12-13. Слово вчителя.

Слайд14. Тут багато росте злаків, таких як ковили, типчаків, тонконога, костриці, житняку.

Слайд15. Перекотиполе.

Слайд16. Улітку в степу з’являються полин, деревій, конюшина.

Слайд17. Рослинний і тваринний світ.

Слайд18-19. Деякі рослини степу занесені до Червоної книги.

Слайд20. Слово вчителя.

Слайд21. Гризуни: бабаки, ховрахи, хом’яки, миші, тушканчики.

Слайд22. Риють нори лисиці, тхори, борсуки.

Слайд23. Плазуни: гадюка степова, черепаха степова, ящірка прудка.

Слайд24. Фізкультхвилинка.

Слайд25. Степи поступово переходять у зону пустель.

Слайд26. Найбільша пустеля Євразії – Гоббі.

Слайд27. Довідничок.

Слайд28. Рослини.

Слайд29. Поясни як верблюжа колючка пристосувалася до важких умов пустелі.

Слайд30. Тварини: джейран, тушканчики, змії, ящірки, скорпіони.

Слайд31. Великий Гобійський заповідник.

Слайд32. Пороздумуй.

Слайд33. Розкажи.

Слайд34. Назви тварин степу.

Слайд35. Робота в зошиті.

Слайд36. Доповни речення

Слайд37. Назви тварин пустелі..

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд38. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні