Каталог матеріалів

Урок №60 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на спільну роботу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 60. Досліджуємо задачі на спільну роботу

Мета: формувати вміння розв’язувати ускладнені задачі на спільну роботу. Дидактичні задачі. Актуалізувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох часток, в яких описано процес роботи двох виконавців. Вчити змінювати вимоги задачі і досліджувати вплив зміни на розв’язання. Організувати відкриття учнями способу розв’язування задач на спільну роботу; виконати зміну ситуації задачі і дослідити вплив цієї зміни на розв’язання. Змінити числові дані задачі і дослідити вплив зміни на план розв’язування задачі. Узагальнити план розв’язування задач на спільну роботу, в яких шуканим є час спільної праці. Зіставити задачі на спільну роботу рівня складності 3 та 4 класів, визначити відмінності між ними і дослідити вплив відмінності на розв’язання задачі рівня складності 4 класу. Удосконалювати навички додавання, віднімання, множення та ділення круглих багатоцифрових чисел; додавання і віднімання на підставі нумерації багатоцифрових чисел. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження задач.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Зістав вирази в кожному стовпчику. Що в них спільне? Що спільне в розв’язанні? Що відмінне? Виконай обчислення усно.

Слайд 11. Завдання 2. Зістав частки в кожному стовпчику. Що в них відмінне? Як ця відмінність вплине на розв’язання? Виконай обчислення усно.

Слайд 12-15. Завдання 3. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Завдання 3. Задачі на спільну роботу.

Слайд 18. Завдання 4. Зістав вирази в кожному стовпчику. Що в них спільне? що відмінне? Як це вплине на розв’язання? Знайди значення сум і різниць способом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20-21. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 22. Завдання 1. Учні виконали схеми до задачі 2. Чи можна з ними погодитися? Поясни, що позначає кожний відрізок. Поясни розв’язання задачі 2 за схемою аналізу.

Слайд 23. Завдання 1. Сергій змінив ситуацію задачі 2 й одержав задачу 3. Поясни розв’язання задачі 3.

Слайд 24. Завдання 1. Поліна змінила числові дані задачі 3 й одержала задачу 4. Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 4?

Слайд 25. Завдання 1. Зістав задачі 2–4. Що спільне в їх розв’язанні? Що є ключем до розв’язання задач цього виду?

Слайд 26-28. Завдання 2. Знайди значення виразів.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні