Каталог матеріалів

Урок №6 для 9 класу - Тема. Основні дії для захисту персональних комп’ютерів від шкідливого програмного забезпечення. Основи захисту даних у комп’ютерних системах.

«___»__________ 20___ року

Урок №6. Тема. Основні дії для захисту персональних комп’ютерів від шкідливого програмного забезпечення. Основи захисту даних у комп’ютерних системах.

Мета: розглянути основні дії для захисту ПК від шкідливого програмного забезпечення, ознайомити з основами захисту даних у комп’ютерних системах. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: антивірусна програма, браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Доброго дня, діти.
  • Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми з вами розглянути основні дії для захисту ПК від шкідливого програмного забезпечення, ознайомити з основами захисту даних у комп’ютерних системах.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Щодня мільйони користувачів персональних комп’ютерів втрачають інформацію через вірусні атаки, тобто дію шкідливого програмного забезпечення. Вірус може нанести непоправної шкоди комп’ютеру, тому будь-який користувач повинен знати як боротися із “захворюваннями” спричиненими комп’ютерними вірусами, а ще краще як здійснювати профілактику для недопущення “захворювання”.

  • Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 4)

  1. Поясніть визначення «інформаційна безпека».
  2. Назвіть основні загрози інформаційної безпеки.
  3. Назвіть основні властивості інформації.
  4. Що таке комп’ютерний вірус?
  5. Які дії можуть виконувати шкідливі комп’ютерні програми?
  6. Чим відрізняються віруси від троянських програм і хробаків мереж?
  7. Які з дій вірусів найнебезпечніші? Обґрунтуйте свою відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 5-21)

Фізкультхвилинка

VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

  • Практичне завдання (Слайд 22)
  1. У мережі Інтернет знайдіть інформацію про будь-який антивірус.
  2. Збережіть знайдену інформацію у вигляді Web-сторінки у своїй робочій папці. 
  3. Заархівуйте збережену Web-сторінку.
  4. Продемонструйте результати виконання практичної роботи вчителеві.
  5. Користуючись мережею Інтернет створіть санітарний бюлетень «Профілактика комп’ютерних вірусів».
  6. Продемонструйте результати виконання роботи вчителеві.

Слайд 23. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VII. Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд 24)
  1. Чи може вірус вивести апаратну частину комп’ютера з ладу?
  2. Які заходи попередження зараженні ви знаєте?
  3. Що таке антивірусна програма?
  4. Які є антивірусні програми?
  5. Що передбачає правовий захист інформації?
  6. Назвіть шляхи захисту даних.

VIII. Домашнє завдання

Опрацювати конспект.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні