Каталог матеріалів

Урок №59 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Розв’язування текстових задач рух назустріч.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 59. Розв’язування текстових задач рух назустріч.

Мета: узагальнити вміння розв'язувати текстові задачі; повторити основні види задач на рух; закріпити вміння розв'язувати текстові задачі на рух на зустріч; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють розв'язувати текстові задачі про рух на зустріч.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Усне обчислення.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-10. Основні поняття про текстові задачі рух на зустріч.

Слайд 11-12. Рухлива вправа.

Слайд 13. Формування вмінь. Усні завдання.

Слайд 14-21. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1-4 рівня складності № 627, 651, 670.

Слайд 22. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Завдання: Розв’яжіть рівняння:

70 000 : (25 ⋅ 8x ⋅ 7) = 50;

x : 5 – 23 = 42;

4567 – z = 2966.

Слайд 24. Завдання. З двох аеродромів одночасно назустріч один одному вилетіли два літаки. Швидкість одного літка 630 км/год, а другого – 740 км/год. Зустрілись вони через 3 години. На якій відстані знаходяться аеродроми, з яких вилетіли літаки?.

Слайд 25. Індивідуальна робота.

Задача. Знайди зручний спосіб для обчислення суми та обчисли.

10 + 20 + 30 + … + 190 + 200.

Слайд 26-27. Задачі на логіку. «Задача Ейнштейна».

Якось один купець вирішив знайти собі компаньйона. Він шукав розумного і кмітливого. А перш ніж обрати з двох претендентів, вирішив провести їм випробування. Купець привів їх до окремої кімнати (без вікон і дзеркал), в якій стояла скриня, та запропонував виконати своєрідне тестове завдання. У скрині лежало 5 капелюхів – два червоних і три чорних. Купець озвучив своє завдання: «Щойно світло вимкнеться, кожен із вас має навмання узяти капелюх та надягнути собі на голову. А як тільки світло буде увімкнене, ви маєте здогадатися, якого саме кольору капелюх на вашій голові. Хто здогадається першим, той і буде моїм компаньйоном». Так і зробили. Щойно увімкнулося світло, обидва претенденти побачили, що купець також вдягнув червоного капелюха зі скрині. У ту ж секунду один з претендентів здогадався…

Підсумок

Слайд 28. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 29. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні